Sparingowo: Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z czeskim II-ligowcem

W rozegranym we Frydku-Mistku meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 2:4 z czeskim II-ligowcem, MFK Witkowice. Gole dla bielskiego klubu zdobył Michał Janota.

Łukasz Witczyk
piłkarze Podbeskidzia Newspix / Tomasz Wantuła / Na zdjęciu: piłkarze Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała jest jedną z drużyn uczestniczących w Zimowej Tipsport Lidze. To towarzyskie rozgrywki drużyn głównie z Czech i Słowacji. Pierwszym rywalem Górali było MFK Witkowice - przedostatni zespół czeskiej II ligi. Nieoczekiwanie rywal postawił bielszczanom trudne warunki.

Czesi po niespełna 25 minutach prowadzili 2:0. W 12. minucie kontrę MFK zakończył Kovarzik, który nie dał najmniejszych szans Sebastianowi Madejskiemu, a następnie samobójczym trafieniem bramkarza Górali pokonał Robert Demjan. Bielszczanie zdołali jednak wyrównać przed przerwą, a w sukurs przyszli im obrońcy rywali, którzy dwukrotnie dopuścili się faulów w polu karnym. Obie jedenastki na gole zamienił Michał Janota.

Po przerwie trener Jan Kocian zdecydował się desygnować na boisko niemal nową jedenastkę. Bielszczanie nie powiększyli swojego dorobku bramkowego, a w dodatku stracili dwie bramki i w pierwszym zimowym sparingu musieli uznać wyższość przeciwnika.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Witkowice 2:4 (2:2)

Gole dla Podbeskidzia: Michał Janota 42' i 44' - obie z rzutów karnych

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała:

I połowa: Madejski - Gumny, Gibas, Piacek, Magiera - Gutowski, Felsch, Hanzel, Janota, Sierpina - Demjan.

II połowa: Madejski - Zakrzewski, Baran, Piacek (60' Kareta), Jaroch - Gutowski, Mikołajewski, Podgórski, Hanzel (60' Szymański), Sierpina - Jonkisz.

Czy wiosną Podbeskidzie Bielsko-Biała włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?