Zawrotne trzy minuty AC Milan w Pucharze Włoch

Piłkarze AC Milan pokonali 2:1 Torino FC i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Po pierwszej połowie zasłużenie przegrywali. Kiedy poprawili swoją grę, odwrócili wynik w trzy minuty.

Getty Images / Dino Panato
Trener Vincenzo Montella wymienił pięciu piłkarzy w jedenastce AC Milan w stosunku do meczu ligowego. Szansę pokazania się dostali Gustavo Gomez, Jose Sosa i Gianluca Lapadula zamiast Carlosa Bacci, który w weekend przełamał niemoc strzelecką. Być może właśnie z powodu roszad gra Rossonerich nie kleiła się. Przed przerwą Torino FC sprawiało lepsze wrażenie.

W 6. minucie strzał Adema Ljajicia z rzutu wolnego podbił obrońca w murze, później po podaniu Serba zablokowany został Marco Benassi. Były zespół Kamila Glika przestał ostrzegać w 23. minucie i wyszedł na prowadzenie. Szybko wyprowadzona piłka trafiła ze skraju pola karnego do rozpędzonego Andrei Belottiego. Napastnik Torino FC pokonał Gianluigiego Donnarummę strzałem "z fałsza" w sytuacji sam na sam.

Piłkarze z Turynu byli konkretni w ataku oraz mobilni w obronie. AC Milan miał problem ze znalezieniem pozycji do strzału, a kiedy już Giacomo Bonaventura miał hektary przestrzeni, by stoczyć pojedynek sam na sam z Joe Hartem, został dogoniony i zatrzymany przez Antonio Barrecę. Blisko wyrównania był jeszcze Juraj Kucka, ale to mało jak na finalistę poprzedniej edycji Pucharu Włoch.

Kucka próbował dalej i w 61. minucie przełamał niemoc AC Milan. Przyczaił się na drugim słupku i dostawił stopę do wstrzelenia Mattii De Sciglio. Piłka z dużą prędkością wpadła do siatki. Torino FC pogubiło się pod naporem faworyta i nie potrafiło wrócić do tego, co dobre w pierwszej połowie. AC Milan potrzebował trzech minut, by diametralnie zmienić układ sił na boisku. Bonaventura uderzył efektownie na 2:1 po dośrodkowaniu Suso w 64. minucie.

Od tego momentu gospodarze mogli pilnować prowadzenia. Po drugiej żółtej kartce dla Barreci mieli ułatwione zadanie. Mecz dwóch różnych połów zakończył się ich zwycięstwem. AC Milan zmierzy się w ćwierćfinale z obrońcą trofeum Juventusem Turyn. W poprzednim sezonie Stara Dama pokonała Rossonerich w finale dzięki bramce w dogrywce, a AC Milan zrewanżował się jej w grudniu w pojedynku o Superpuchar Włoch.

AC Milan - Torino FC 2:1 (0:1)
0:1 - Andrea Belotti 23'
1:1 - Juraj Kucka 61'
2:1 - Giacomo Bonaventura 64'

Milan: Gianluigi Donnarumma – Ignazio Abate (79' Davide Calabria), Gustavo Gomez, Gabriel Paletta, Mattia De Sciglio – Juraj Kucka (79' Mario Pasalić), Jose Sosa (88' Manuel Locatelli), Andrea Bertolacci – Suso, Gianluca Lapadula, Giacomo Bonaventura.

Torino: Joe Hart – Lorenzo De Silvestri, Luca Rossettini, Emiliano Moretti, Antonio Barreca – Marco Benassi, Mirko Valdifiori (81' Joel Obi), Daniele Baselli (71' Maxi Lopez) – Juan Manuel Iturbe (65' Lucas Boye), Andrea Belotti, Adem Ljajić.

Żółte kartki: Lapadula, Abate (Milan) oraz Barreca (Torino).

Czerwona kartka: Barreca (Torino) / 87' - za drugą żółtą/