Sparingowo: Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: piłkarze Korony
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: piłkarze Korony

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Grodzisku Wlkp. Korona Kielce zremisowała z Wartą Poznań 0:0. Drużyna Macieja Bartoszka nie wykorzystała rzutu karnego.

Oba zespoły dzielą na co dzień dwie klasy rozgrywkowe i to kielczanie byli w sobotę stroną przeważającą. Beniaminek II ligi nie dał sobie jednak wbić ani jednego gola, bo rywalom brakowało skuteczności, a w niektórych sytuacjach dobrze bronili bramkarze zielonych - Mateusz Filipowiak i Tomasz Laskowski.

Najlepszą okazję już w 17. minucie zmarnował Miguel Palanca, który z rzutu karnego trafił w słupek (jedenastka została podyktowana za faul na Bartoszu Rymaniaku).

Trener Korony Maciej Bartoszek testował w tym pojedynku czterech zawodników: Bartosza Biela (ostatnio Olimpia Zambrów), Darko Brljaka (Olimpija Ljubljana), Mohameda Essama (Stal Stalowa Wola) oraz Michała Suchanka (Legia II Warszawa).

Korona Kielce - Warta Poznań 0:0

/grano 3 x 30 minut/

W 17. minucie Miguel Palanca (Korona Kielce) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w słupek).

Korona Kielce: I tercja: Darko Brljak - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Rafał Grzelak, Dani Abalo, Vanja Marković, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Miguel Palanca, Jacek Kiełb; II tercja: Darko Brljak - Bartosz Rymaniak (46' Vladislavs Gabovs), Radek Dejmek (46' Bartosz Kwiecień), Elhadji Pape Diaw (46' Dmitrij Wierchowcow), Rafał Grzelak, Michał Suchanek, Jakub Mrozik, Marcin Cebula, Jakub Kotarzewski, Tomasz Zając, Michał Smolarczyk; III tercja: Michal Pesković - Vladislavs Gabovs, Bartosz Kwiecień, Dmitrij Wierchowcow, Rafał Grzelak, Bartosz Biel, Maciej Załęcki, Jakub Żubrowski, Adrian Uniat, Mohamed Essam, Michał Przybyła.

Warta Poznań: Matesz Filipowiak (46' Tomasz Laskowski) - Jacek Jadanowski (46' Maciej Wasilewski), Wojciech Onsorge, Tomasz Dejewski, Nikodem Fiedosewicz, Bartosz Kalupa (46' Gracjan Goździk, 80' Jan Paczyński), Michał Cywiński (46' Adrian Szynka), Adrian Laskowski (46' Artur Marciniak), Jakub Czapliński (46' Joshua Balogun Kayode), Michał Ciarkowski (46' Krzysztof Biegański), Adam Duda (46' Łukasz Spławski).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Korona awansuje do grupy mistrzowskiej?