Premier League: wielka temperatura derbów Anglii

Podziałem punktów zakończył się pojedynek zwany derbami Anglii. Manchester United w 21. kolejce Premier League zremisował z Liverpoolem FC 1:1.

Bartosz Zimkowski
Paul Pogba Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Paul Pogba
Po raz 198. w historii zmierzyły się ze sobą drużyny Manchesteru United oraz Liverpoolu FC. Czerwone Diabły były faworytami tego spotkania, a Jose Mourinho przed tym pojedynkiem cieszył się z dziewięciu z rzędu wygranych (licząc wszystkie rozgrywki).

Jednak po pierwszej połowie mógł być rozczarowany wynikiem. The Reds prowadzili 1:0, a wszystko przez zagranie piłki ręką we własnym polu karnym przez Paula Pogbę w 27. minucie. Najdroższy zawodnik świata po rzucie rożnym dla LFC w ten sposób zatrzymał futbolówkę zmierzającą do Dejana Lovrena.

Do "jedenastki" podszedł rzecz jasna James Milner i wykorzystał swój szósty rzut karny w tym sezonie, chociaż David de Gea wyczuł jego zamiary.

Man Utd miał swoje szanse: Pogba w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok słupka, strzały Henricha Mchitarjana i Zlatana Ibrahimovicia sparował Simon Mignolet.

W przerwie Jose Mourinho sięgnął po Wayne'a Rooneya, który tym samym zaliczył swój 450. mecz w Premier League.

Jednak niewiele wynikało z wejścia doświadczonego piłkarza Man Utd. Mourinho wpuścił na boisko najpierw Matę, a później Fellainiego. W końcu w 84. minucie w słupek trafił właśnie Fellaini, ale Valencia przytomnie odegrał do Ibrahimovicia, który z pięciu metrów głową wpakował piłkę do siatki. Niestety, ale na początku tej akcji na spalonym był Valencia i gol nie powinien zostać uznany.

Końcówka meczu zapowiadała się wyśmienicie, ponieważ żadna ze stron nie była zadowolona z remisu, ale rozstrzygnięcie już nie padło.

W tabeli Premier League Liverpool jest trzeci (45 punktów), a Man Utd szósty (40 pkt).

Manchester United - Liverpool FC 1:1 (0:1)
0:1 - James Milner (k.) 27'
1:1 - Zlatan Ibrahimović 84'

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones, Rojo, Darmian (76' Fellaini) - Herrera, Carrick (46' Rooney), Pogba - Mchitarjan, Ibrahimović, Martial (65' Mata).

Liverpool: Mignolet - Arnold, Lovren, Klavan, Milner - Wijnaldum, Henderson, Can - Firmino, Origi (61' Coutinho), Lallana.

Żółte kartki: Lovren, Wijnaldum (Liverpool).

Sędzia: Michael Oliver.

Która drużyna zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?