Oceny: Łukasz Skorupski, po prostu pewniak

Pewniak, na którym można polegać. Łukasz Skorupski znowu nie puścił gola w meczu Serie A i kolejny już raz włoskie media nie mogą się go nachwalić.

Jacek Stańczyk
Łukasz Skorupski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
W niedzielę Empoli FC zremisowało na wyjeździe z Sampdorią Genua 0:0. Nie był to jakiś wybitnie intensywny mecz dla Łukasza Skorupskiego, gospodarze nie zasypywali go gradem strzałów. Kiedy jednak trzeba było, Polak stał na posterunku.

Eurosport nie ma wątpliwości, że wspólnie z bramkarzem Sampdporii Christianem Puggionim (obronił rzut karny) i swoim kolegą z defensywy Vincentem Laurinim, Skorupski był najlepszym piłkarzem na boisku. W dziesięciostopniowej skali Polak otrzymał notę 7. "Jest godnym zaufania bramkarzem, zdolnym do działania w decydujących momentach, w najbardziej newralgicznych momentach meczu. Gwarantuje bezpieczeństwo" - pisze Eurosport.

Również siódemkę Skorupski dostał od serwisów tuttomercatoweb oraz calciomercato. Ten pierwszy informuje, że ten mecz był potwierdzeniem formy Polaka. "Dwie doskonałe interwencje w pierwszej połowie. Cud przy akcji z Murielem w drugiej" - analizuje serwis.

W pierwszej połowie Skorupski nogami odbił strzał Luisa Muriela, potem piąstkował, gdy ten zagrywał do kolegi. W drugiej połowie Polak i Kolumbijczyk stanęli naprzeciw siebie i nasz zawodnik również wygrał to starcie.

Calciomercato pisze: "Jeśli został bohaterem dnia, bo obronił rzut karny, to Skorupski na pewno nie był gorszy. Dwie wartościowe interwencje, zawsze gotowy, aby strzec bramki.

"La Repubblica" przyznała Polakowi notę 6,5. I napisała, że jest gwarantem bezpieczeństwa.

Mecz z Sampdorią był dziewiątym w tym sezonie, w którym Łukasz Skorupski nie puścił gola. Piotr Czachowski, były piłkarz a teraz ekspert Serie A w stacji Eleven mówił nam kilka dni temu:

- Zrobił fantastyczny postęp. W prawie połowie meczów zachował czyste konto. W takim zespole jak Empoli. Wyprzedza w tej klasyfikacji Szczęsnego i Donnarummę, który jest fenomenalny. To sporo znaczy. Dostał szansę gry w zespole, który ma słabszą defensywę. Nie ma żadnej presji, bo jest w słabej drużynie a jednocześnie trzej spadkowicze są pewni - to Crotone, Pescara i Palermo. Więc Skorupski może bronić bez większych obciążeń i świetnie to wykorzystuje. Efekt jest taki, że już ma ofertę z Torino.

Skorupski jest wypożyczony do Empoli z Romy. Już zabiegają o niego inne kluby. Jednym z nich jest Torino.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Łukasz Skorupski jest dziś w trójce najlepszych polskich bramkarzy?