PNA: niemrawy start Wybrzeża Kości Słoniowej

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zremisowała 0:0 z Togo pierwszy mecz w Pucharze Narodów Afryki. Obrońca trofeum grał niemrawo i nie stworzył wielu sytuacji podbramkowych.

W pierwszej połowie Wybrzeże Kości Słoniowej prowadziło grę, ale było to działanie jałowe. 66 procent posiadania piłki to konsekwencja podań w centrum boiska, po których był problem z dostarczeniem futbolówki napastnikom. Na desancie w jedenastce Michela Dussuyera byli znany z Bundesligi Salomon Kalou i debiutant Wilfried Zaha kojarzony z Premier League.

Zero kartek, trzy celne uderzenia, trochę zamieszania w polu karnym, ale fakt był taki, że przyjemniej przygrywała orkiestra na trybunach niż piłkarze na boisku.

Na czyste pozycje wybiegli Jonathan Kodjia, a następnie w 29. minucie Mathieu Dossevi. Obaj strzelili w bramkarza. Skrzydłowy pewnie ominąłby Sylvaina Gbohouo, gdy strzelił nogą lewą, a nie na siłę prawą. Za głowę złapał się Emmanuel Adebayor. Najbardziej doświadczony napastnik Togo wykorzystałby sytuację z zamkniętymi oczami.

Po przerwie piłkarze zagrali trochę odważniej. Jastrzębie zobaczyły, że nie trzeba bać się naszpikowanego mocnymi nazwiskami rywala i spróbowały wygrać. Selekcjoner Wybrzeża Kości Słoniowej zaczął zmieniać. W 68. minucie jego drużyna mogła prowadzić, ale Serge Gakpe zablokował Zahę. Krótko po niewykorzystanej sytuacji piłkarz Crystal Palace opuścił boisko.

Za młodego napastnika wszedł bardziej doświadczony Wilfried Bony. Szybko dostosował się do sennego tempa meczu. Nie mógł on skończyć się innym wynikiem niż 0:0, a z takiego cieszą się reprezentacje Maroka i Kongo, które również są w grupie C.

Wybrzeże Kości Słoniowej - Togo 0:0

WKS: Sylvain Gbohouo – Adama Traore, Wilfried Kanon, Serge Aurier, Eric Bailly – Jean Michael Seri (68' Cheikh Doukoure), Franck Kessie, Serey Die – Jonathan Kodjia (82' Max Gradel), Salomon Kalou, Wilfried Zaha (70' Wilfried Bony).

Togo: Kossi Agassa – Djene Dakonam, Sadat Ouro-Akoriko, Serge Gakpe, Jacques-Alaixys Romao - Ihlas Bebou, Floyd Ayite, Lalawele Atakora, Mathieu Dossevi (88' Komlan Agbegniadan) - Emmanuel Adebayor (89' Razak Boukari), Fo-Doh Laba (82' Serge Akapo).

Sędzia: Eric Arnaud Otogo-Castan (Gabon).