Patryk Tuszyński kontuzjowany

Uraz, którego w ostatnim ligowym meczu Caykur Rizesporu nabawił Patryk Tuszyński, nie jest groźny, ale polski napastnik i tak musi zrobić sobie przerwę w treningach.

Maciej Kmita

Patryk Tuszyński znalazł się w wyjściowym składzie Rizesporu na sobotnie spotkanie 17. kolejki Super Lig z Alanyasporem (3:2), ale boisko opuścił już w 13. minucie gry.

Jak się okazało, Tuszyński doznał drobnego urazu mięśniowego, przez który ma pauzować krócej niż tydzień. To oznacza, że opuści wtorkowy mecz Pucharu Turcji z Inegolsporem, ale na sobotnie ligowe spotkanie z Konyasporem powinien już być do dyspozycji trenera.

Polak na początku grudnia wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie zespołu, ale bramki w tym sezonie Super Lig jeszcze nie zdobył, choć rozegrał w tureckiej ekstraklasie już 593 minuty. Lepiej radzi sobie w Pucharze Turcji - w czterech występach w tych rozgrywkach strzelił cztery gole.

Patryk Tuszyński powinien wrócić do Jagiellonii Białystok?