Ogromny błąd Łukasza Piszczka w sparingu Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek pojawił się w podstawowym składzie Borussii Dortmund w towarzyskim spotkaniu z Paderborn (III liga niemiecka). Jego drużyna wygrała 6:1, a błąd przy straconej bramce popełnił polski obrońca.

Bartosz Zimkowski
PAP / Leszek Szymański
Wicemistrzowie Niemiec prowadzili po strzale Gonzalo Castro w 22. minucie, jednak kilka chwil później był już remis. Łukasz Piszczek źle wycofał piłkę do własnego bramkarza i wykorzystał to Thomas Bertels.

Później jednak dominowała i przede wszystkim strzelała już tylko jedna drużyna. Borussia zdobył pięć kolejnych bramek i wygrała ostatecznie aż 6:1. Dwa trafienia uzyskał Andre Schuerrle, jednak oba z rzutów karnych.

Piszczek na boisku spędził 64. minuty i został zmieniony, jak większość graczy z podstawowego składu, w tym samym czasie.

W zespole Borussii brakowało m.in. Pierre-Emericka Aubameyanga (jest na Pucharze Narodów Afryki) czy Ousmane Dembele (problemy zdrowotne).

Borussia pierwszy ligowy mecz w 2017 roku zagra w sobotę na wyjeździe z Werderem Brema.

Paderborn - Borussia Dortmund 1:6 (1:3)
0:1 - Gonzalo Castro 22'
1:1 - Thomas Bertels 28'
1:2 - Marco Reus 37'
1:3 - Mario Goetze 63'
1:4 - Andre Schuerrle (k.) 68'
1:5 - Raphael Guerreiro 81'
1:6 - Andre Schuerrle (k.) 84'

Skład Borussii: Weidenfeller - Piszczek (64' Passlack), Ginter (64' Burnic), Bender (19' Bartra), Schmelzer (64' Durm) - Weigl (64' Park) - Castro (64' Merino), Kagawa (64' Guerreiro) - Goetze, Schuerrle, Reus (64' Larsen)

Czy Piszczek będzie podstawowym zawodnikiem Borussii Dortmund?