Lazio Rzym awansowało dzięki zmiennikom. Pucharowa niespodzianka AC Cesena

Piłkarze Lazio Rzym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu 4:2 z Genoa CFC. Niespodziankę sprawiła AC Cesena. Przedstawiciel Serie B wyeliminował niedawnego uczestnika Ligi Europy.

PAP/EPA / PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Lazio Rzym ma w perspektywie pojedynek w jaskini lwa, czyli na stadionie Juventusu Turyn. Przed meczem pucharowym trener Simone Inzaghi trochę zamieszał w jedenastce, ale nie szarżował, a ofensywa nawet bez Ciro Immobile i Balde Diao Keity zaczęła mecz obiecująco. Po 40 minutach rzymianie prowadzili 2:0. Filip Djordjević trafił do bramki z bliska, a Wesley Hoedt potężnym i precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

Lazio powinno zamknąć mecz golem z 11. metra. Do rzutu karnego podszedł Felipe Anderson, ale nie pokonał Eugenio Lamanny. Gospodarze sami poprosili się o kłopoty.

Między 41. a 44. minutą Genoa CFC doprowadziła do remisu 2:2. Gola kontaktowego zdobył Mauricio Pinilla. Chilijczyk wrócił do klubu z Atalanty Bergamo kilka tygodni temu i po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie. Wyrównał inny doświadczony Goran Pandev, wymierzając Lazio karę za serię pomyłek.

Pojedynek rozpoczął się od nowa. Inzaghi podniósł z ławki rezerwowych Immobile oraz Sergeja Milinkovicia-Savicia. Piłka wciąż była transportowana spod jednego pod przeciwne pole karne, ale drużynom było trudniej stwarzać sytuacje podbramkowe. Gdy zaczęło pachnieć dogrywką, awans Lazio zapewnili wspomnieni zmiennicy. Trener mógł dumnie obserwować, jak do wyniku 4:2 doprowadzili młody Serb i doświadczony Włoch między 70. a 75. minutą.

Lazio zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Włoch z Interem. Na swojego przeciwnika czeka już tylko AC Cesena. Przedstawiciel Serie B sprawił niespodziankę, pokonując 2:1 US Sassuolo, które w tym sezonie grało w europejskich pucharach. Cesena straciła pierwszego gola, po czym nie załamała się i odpowiedziała dwoma w ostatnich 10 minutach.

4:2 - Ciro Immobile 75'

W 28. minucie Felipe Anderson (Lazio) nie wykorzystał rzutu karnego. Eugenio Lamanna obronił

Lazio: Thomas Strakosha – Patric, Wallace, Wesley Hoedt, Jordan Lukaku – Marco Parolo (79' Alessandro Murgia), Lucas Biglia, Senad Lulić – Cristiano Lombardi (58' Sergej Milinković-Savić), Filip Djordjević (56' Ciro Immobile), Felipe Anderson.

Genoa: Eugenio Lamanna – Ezequiel Munoz, Nicolas Burdisso, Lucas Orban (73' Santiago Gentiletti) – Darko Lazović, Luca Rigoni (85' Olivier Ntcham), Isaac Cofie, Diego Laxalt – Lucas Ocampos (66' Nikola Ninković), Mauricio Pinilla, Goran Pandev.

Żółte kartki: Patric, Lulić (Lazio) oraz Rigoni, Gentiletti (Genoa)

Sędzia: Antonio Damato.

US Sassuolo - AC Cesena 1:2 (1:0)
1:0 - Lorenzo Pellegrini 4'
1:1 - Camillo Ciano (k.) 81'
1:2 - Karim Laribi 84'