Puchar Anglii: męczarnie Liverpoolu z czwartoligowcem

Liverpool FC nie miał lekkiego i przyjemnego meczu Pucharu Anglii z Plymouth Argyle. Czwartoligowiec postawił się bardziej utytułowanemu rywalowi i przegrał tylko 0:1.

Bartosz Zimkowski
Drużyna Plymouth Argyle Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Drużyna Plymouth Argyle
Juergen Klopp koniecznie chciał uniknąć powtórki tego meczu. Nie ze względu na obawę przed wynikiem, ale przez napięty terminarz The Reds nie cieszyła Niemca konieczność rozegrania kolejnego spotkania.

Klopp wystawił nieco silniejszy skład niż ten na Anfield i znów powtarzał się scenariusz z pierwszego meczu. Plymouth Argyle głęboko cofnęło się na własną połowę, a goście musieli prowadzić atak pozycyjny.

Jednak tym razem po 18. minutach mogli cieszyć się z bramki. Philippe Coutinho dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego na krótki słupek, a tam idealnie nabiegł na nią Lucas Leiva. Brazylijczyk celnym uderzeniem głową zaskoczył bramkarza i po 2316 dniach ponownie wpisał się na listę strzelców. Ostatni raz zdobył gola w 2010 roku.

Gospodarze w drugiej odsłonie mieli wyborną okazję do wyrównania. Kwadrans przed końcem piłka została zgrana na środek pola karnego, gdzie z woleja przymierzył Jake Jervis i futbolówka trafiła w słupek.

Natomiast w 87. minucie Alberto Moreno wywalczył rzut karny i wydawało się, że goście postawią kropkę nad "i". Divock Origi jednak uderzył w środek bramki i bramkarz gospodarzy nie dał się oszukać - pewnie złapał piłkę.

Sytuacja ta nie zemściła się jednak na gościach i Liverpool skromnie wygrał z czwartoligowcem.

Plymouth Argyle - Liverpool FC 0:1 (0:1)
0:1 - Lucas Leiva 18'

W 87. minucie Divock Origi (Liverpool) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Plymouth: McCormick - Threlkeld, Songo'o, Bradley, Purrington - Fox - Slew (80' Bulvitis), Carey, Donaldson (67' Tanner), Jervis - Garita (72' Rooney).

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Gomez, Lucas Leiva, Moreno - Coutinho (65' Wilson), Stewart, Ejaria - Sturridge (76' Ojo), Origi, Woodburn.

Żółte kartki: Purrington, Songo'o (Plymouth) oraz Gomez, Ejaria, Ojo (Liverpool).

1:0 - Shane Long 90'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)