Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Stanisław Rozpędzik /
PAP / PAP/Stanisław Rozpędzik /

Anton Karaczanakow został wypożyczony z Cracovii do Beroe Stara Zagora. Nowy klub skrzydłowego Pasów to 8. ekipa bułgarskiej ekstraklasy.

W tym artykule dowiesz się o:

Anton Karaczanakow trafił do Cracovii w styczniu minionego roku ze Slaviji Sofia za ok. 150 tys. euro. 25-latek był jednym z najlepszych zawodników tej drużyny, a przy Kałuży 1 miał zastąpić Denissa Rakelsa, który odszedł do Reading FC, ale Bułgar kompletnie rozczarował.

Bilans jego rocznej przygody z Cracovią to tylko osiem występów, podczas których spędził na boisku raptem 415 minut. Dwukrotnie stracił kilka tygodni na leczenie urazów mięśniowych, a po raz ostatni zagrał 9 sierpnia w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, po którym zyskał negatywną sławę.

W przerwie meczu trener Jacek Zieliński zdecydował się na przeprowadzenie zmiany i w miejsce Mateusza Wdowiaka chciał wprowadzić do gry właśnie Karaczanakowa, ale ten był nieprzygotowany do wejścia na boisko. Sędzia techniczny zauważył, że skarpetki, które skrzydłowy Pasów miał na sobie, były w innym kolorze (białym) niż obcięte getry (czarne) i nakazał Bułgarowi zmianę garderoby.

Gracz Cracovii nie miał zapasowych skarpetek na ławce, więc pobiegł po nie do szatni, a wtedy sędzia Tomasz Wajda, ku zaskoczeniu zdekompletowanej drużyny gospodarzy, dał znak do rozpoczęcia II połowy. Jagiellonia wykorzystała dezorientację Cracovii i trzy podania wystarczyły zawodnikom Michała Probierza do tego, by Karol Świderski znalazł się w sytuacji podbramkowej i pokonał Krystiana Stępniowskiego.

Karaczanakow jest drugim zawodnikiem, który w przerwie zimowej opuścił Cracovię. Wcześniej do Sandecji Nowy Sącz odszedł Mateusz Wdowiak. Z Pasami pożegnają się też Florin Bejan, Jakub Cunta i Patryk Serafin.

To może być wielki powrót Milika do gry! Zobacz mecz Napoli z legendarnym AC Milan NA ŻYWO 21 stycznia o 20:40 w kanale Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Anton Karaczanakow to największa transferowa wpadka Cracovii?