Sparingowo: siedem goli w sparingu GKS-u Tychy

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłkarze GKS-u Tychy
/ Piłkarze GKS-u Tychy

W rozegranym w piątek meczu sparingowym GKS Tychy pokonał II-ligową Puszczę Niepołomice 5:2. Dla tyszan było to pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Dla GKS-u Tychy był to trzeci mecz kontrolny w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Podopieczni Jurija Szatałowa wcześniej przegrali z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna (0:2) oraz zremisowali z grającym w II lidze Rozwojem Katowice (1:1).

Tyszanie świetnie rozpoczęli starcie z Puszczą. W 1. minucie po dośrodkowaniu Macieja Mańki fatalny błąd popełnił golkiper rywali, a piłkę do pustej siatki wpakował Mateusz Mączyński. GKS przez całą pierwszą połowę przeważał nad przeciwnikami, swoją dominację potwierdzając w 26. minucie, kiedy to drugiego gola dla tyskiego klubu strzelił Jakub Świerczok.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Tyszanie w kilka minut zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Świerczok oraz Mańka. Zespół z Niepołomic ambitnie odrobił część strat. W 77. minucie po skutecznym strzale Piotra Stawarczyka z rzutu karnego było 4:2 dla GKS-u. I-ligowiec w 83. minucie potwierdził swoją przewagę piątym golem, a jego zdobywcą był Nikolas Wróblewski.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 5:2 (2:0) 1:0 - Mateusz Mączyński 1' 2:0 - Jakub Świerczok 26' 3:0 - Jakub Świerczok 51' 4:0 - Maciej Mańka 55' 4:1 - zawodnik testowany 57' 4:2 - Piotr Stawarczyk (k.) 77' 5:2 - Nikolas Wróblewski 83'

Skład GKS-u Tychy:

I połowa: Kosiorowski - Grzybek, Boczek, Tanżyna, Mańka, Mączyński, Zasavitchi, Szumilas, Grzeszczyk, Radzewicz, Świerczok.

II połowa: Igaz - Grzybek (57' Szywacz), Tanżyna (79' Pańkowski), Gancarczyk, Mańka, Kowalski, Zasavitchi (67' Piątek), Bukowiec, Grzeszczyk (79' Duda), Radzewicz (62' Rutkowski), Świerczok (79' Wróblewski).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!