PNA: drugi remis i Wybrzeże Kości Słoniowej jest w opałach

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej zremisowała 2:2 z Kongiem i ma dwa z możliwych sześciu punktów w grupie Pucharu Narodów Afryki. Iworyjczycy gonili wynik przez większą część spotkania.

Wybrzeże Kości Słoniowej zaczęło turniej od niemrawego meczu z Togo. Po bezbramkowym remisie Michel Dussuyer zmienił piłkarzy w ofensywie. W jedenastce został niedawny debiutant Wilfried Zaha, ale Salomon Kalou i Jonathan Kodjia trafili na ławkę rezerwowych. Zastąpili ich Wilfried Bony oraz Max Gradel.

Kongo, które nie ma równie mocnych nazwisk, zagrało mądrzej w pierwszej połowie i prowadziło po niej 2:1. Neeskens Kebano pokazał, że nieprzypadkowo nosi numer "10" na koszulce i przymierzył w narożnik bramki po zagraniu klepki na obrzeżach pola karnego.

Słonie wyrównały w 25. minucie po rzucie rożnym, ale nie nacieszyły się długo kompromisowym wynikiem. Kongo zdobyło drugiego gola 180 sekund później za sprawą Juniora Kabanangi. Gwiazdor FK Astana uciekł obrońcom na drugi słupek i główkował po dośrodkowaniu Firmina Mubele Ndombe.

Dwa celne uderzenia i dwa gole. Skuteczność Kongijczyków była zabójcza. Na słowo uznania zasługiwała również ich gra w defensywie. Wybrzeże Kości Słoniowej atakowało, ale albo Ley Matampi albo jeden z obrońców gasił pożar. W 67. minucie Marcel Tisserand chciał pomóc tak bardzo, że zaszkodził drużynie.

Od nóg Tisseranda odbiła się rykoszetem piłka po strzale Sereya Die, dzięki któremu Wybrzeże Kości Słoniowej doprowadziło do wyniku 2:2. Dzięki tej bramce Iworyjczycy zostali w grze o awans, ale są w tabeli za Kongiem i w ostatnim meczu grupowym z Marokiem muszą zapunktować.

Wybrzeże Kości Słoniowej - DR Konga 2:2 (1:2) 0:1 - Neeskens Kebano 10' 1:1 - Wilfried Bony 25' 1:2 - Junior Kabananga 28' 2:2 - Serey Die 67'

WKS: Silvain Gbohouo – Serge Aurier, Eric Bailly, Wilfried Kanon, Adama Traore (46' Simon Deli) - Cheick Doukoure, Serey Die, Franck Kessie - Wilfried Zaha, Wilfried Bony, Max Gradel (76' Salomon Kalou).

Kongo: Ley Matampi – Merveille Bope Bokadi, Issama Mpeko, Jordan Ikoko (72' Youssuf Mulumbu), Marcel Tisserand - Jacques Maghoma (72' Remi Mulumba), Neeskens Kebano, Chancel Mbemba - Firmin Mubele Ndombe, Dieumerci Mbokani, Junior Kabananga (79' Jonathan Bolingi).

4 Togo 3 0 1 2 2:6 1

[color=black]ZOBACZ WIDEO Sevilla - Real. Ronaldo rzucił piłką w rywala [ZDJĘCIA ELEVEN]