Sparingowo: remis Śląska Wrocław z I-ligowcem

W swoim drugim meczu sparingowym w zimowym okresie przygotowawczym piłkarze Śląska Wrocław zremisowali 2:2 z I-ligowym Chrobrym Głogów. Gole dla WKS-u zdobyli Piotr Celeban i Ryota Morioka.

Artur Długosz
WP SportoweFakty / Dawid Gaszyński
W pierwszym sparingu w zimowym okresie przygotowawczym Śląsk Wrocław zremisował 3:3 z II-ligową Wartą Poznań. Przed wyjazdem na obóz przygotowawczy w tureckim Side (23 stycznia - 1 lutego) zawodnicy prowadzeni przez Jana Urban rozegrali drugi mecz kontrolny.

Tym razem ich rywalem był I-ligowy Chrobry Głogów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, chociaż głogowianie do remisu doprowadzili już w 90. minucie. W piątkowej potyczce I-ligowiec testował dwóch zawodników - bramkarza oraz pomocnika. Mecz rozegrano w Środzie Śląskiej.

Po pierwszej połowie prowadzili zawodnicy Chrobrego, którzy gola, za sprawą Michała Michalca, strzelili pod koniec tej części spotkania. Zawodnik I-ligowca wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po zmianie stron Śląsk ruszył do ataku i szybko doprowadził do remisu. Podawał Łukasz Madej, a bramkę głową strzelił Piotr Celeban. Pod koniec spotkania drugiego gola dla wrocławian zdobył Ryota Morioka, który wykończył zespołową akcję.

To jednak nie był koniec emocji, bo w 90. minucie do wyrównania doprowadził Konrad Kaczmarek. Co ciekawe, to były piłkarz WKS-u - wystąpił w 16 oficjalnych spotkaniach pierwszej drużyny zielono-biało-czerwonych. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:2.

W dwóch dotychczasowych spotkaniach sparingowych wrocławianie strzelili pięć goli i pięć też stracili. Zanotowali dwa remisy. Teraz przed zespołem prowadzonym przez Jana Urbana zgrupowanie w Turcji, na które drużyna uda się w poniedziałek. Sparingpartnerzy WKS-u w Turcji nie zostali jeszcze podani.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:2 (0:1)
0:1 - Michalec 43'
1:1 - Celeban 49'
2:1 - Morioka 84'
2:2 - Kaczmarek 90'

Śląsk Wrocław:

I połowa: Kamenar - Repski, Wiech, Dwali, Zieliński - Grajciar, Łyszczarz, Roman, Engels - Idzik, Mervo.

II połowa: Pawełek - Dankowski, Celeban, Dwali, Pawelec - Kokoszka, Morioka, Pich, Madej, Riera - Biliński.

Chrobry Głogów:

Zawodnik testowany (46' Janicki) - Michalski, zawodnik testowany, Michalec, Wawszczyk (46' Hodowany), Danielak (46' Bartosz Machaj), Gąsior (70' Borecki), Kona (46' Bonecki), Napołow (70' Kaczmarek), Mateusz Machaj (46' Wojciechowski), Szczepaniak.

Czy Śląsk Wrocław pod wodzą Jana Urbana zostanie jedną z czołowych drużyn Lotto Ekstraklasy?