Premier League: wielki Wayne Rooney ratuje Manchester United

Stoke City nie wygrało z Manchesterem United w meczu 22. kolejki Premier League, chociaż do 94. minuty prowadziło 1:0. Wówczas strzałem z rzutu wolnego remis uratował Wayne Rooney, ustanawiając przy tym rekord wszech czasów drużyny z Old Trafford.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Gareth Copley
Przed kilkoma miesiącami Jose Mourinho przeżywał katusze w spotkaniu na Old Trafford, kiedy przeciwnikiem było Stoke City. W wyśmienitej formie był wówczas Lee Grant, który bronił w niemożliwych sytuacjach. W sobotę znów stanął na drodze Manchesteru United.

W 19. minucie szczęście nie dopisało Juanowi Macie, ponieważ piłka odbiła się od jego nogi po podaniu Erika Pietersa i zaskoczyła Davida de Geę. To było samobójcze trafienie hiszpańskiego pomocnika. Ten w pierwszej odsłonie mógł, a nawet powinien skierować futbolówkę do właściwej bramki. Jednak mając ją pustą, ale będąc nieco naciskanym przez rywala, uderzył nad poprzeczką.

Świetnie spisywał się również wspomniany Grant, który kilkukrotnie parował uderzenia zawodników Man Utd. Nie sprostał temu ostatniemu. W 94. minucie rezerwowy Wayne Rooney podszedł do rzutu wolnego i bezpośrednim strzałem zaskoczył Granta. 1:1 i przede wszystkim był to gol numer 250 w koszulce Manchesteru United. Rekord sir Bobby'ego Chartlona przeszedł do historii.

W innych spotkaniach 22. kolejki Premier League dwie bramki wpuścił Artur Boruc. Jego drużyna tylko zremisowała przed własną publicznością z przeciętnie spisującym się ostatnio Watfordem 2:2.

Tymczasem wydaje się, że kryzys został zażegnany w West Ham United. Młoty wygrały kolejny mecz, tym razem zwyciężając na obiekcie beniaminka Middlesbrough. Znów popisał dał Andy Carroll, który zdobył dwie bramki, a WHU awansowało na dziesiąte miejsce w tabeli.