Już 20 goli Cavaniego. Urugwajczyk najszybszym superstrzelcem w Europie

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / IAN LANGSDON/PAP/EPA
/ IAN LANGSDON/PAP/EPA

Edinson Cavani jest pierwszym napastnikiem z czołowej europejskiej ligi, który zdobył w tym sezonie 20 bramek. Urugwajczyk potrzebował do tego zaledwie osiemnastu spotkań.

W tym artykule dowiesz się o:

Urugwajski napastnik Paris Saint-Germain znakomicie spisuje się w roli głównego egzekutora, którą przejął od Zlatana Ibrahimovicia. Szwed strzelał w Ligue 1 bramki jak na zawołanie, a Cavani nie chce być od niego gorszy.

W meczu 21. kolejki z Nantes 29-latek strzelił dwa gole i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 2:0. Został też pierwszym napastnikiem z pięciu najsilniejszych lig w Europie, który zdobył 20 goli. Zrobił to szybciej niż Pierre-Emerick Aubameyang (16 bramek w Bundeslidze), Mauro Icardi (15 goli w Serie A), Lionel Messi i Luis Suarez (14 goli w La Lidze) oraz Robert Lewandowski (14 bramek w Bundeslidze).

Jak wylicza serwis Goal.com, Cavani strzela w Ligue 1 bramkę co 74 minuty. Z zawodników, którzy zdobyli co najmniej 10 goli, lepszy od niego jest tylko Radamel Falcao (bramka co 71 minut).

Czy Edinson Cavani zostanie królem strzelców Ligue 1?