Sparingowo: CSKA Moskwa lepsze od Piasta Gliwice

W pierwszym meczu sparingowym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice przegrał z CSKA Moskwa 0:2. Gole dla rosyjskiego zespołu zdobyli Timur Żamaletdinow oraz Siergiej Ignaszewicz.

Łukasz Witczyk
PAP / Adam Warżawa
Dla Piasta Gliwice był to drugi sparing w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Przed tygodniem wicemistrzowie Polski rozbili 6:0 FC Hlucin. Tym razem gliwiczanie zmierzyli się z rywalem ze wyższej półki, który z powodzeniem rywalizuje w europejskich pucharach.

Piast w całym spotkaniu stworzył sobie kilka podbramkowych sytuacji, ale Ślązakom zabrakło skuteczności, by w starciu z Rosjanami zdobyć choć jedną bramkę. Zespół CSKA był znacznie skuteczniejszy. W 33. minucie dogodną sytuację wykorzystał Timur Żamaletdinow, który pokonał Jakuba Szmatułę.

W drugiej połowie trener Radoslav Latal dokonał kilku zmian w składzie. Piast starał się doprowadzić do wyrównania, ale to CSKA cieszyło się ze zdobycia bramki. W 89. minucie rzut karny na bramkę zamienił Siergiej Ignaszewicz.

Piast Gliwice - CSKA Moskwa 0:2 (0:1)
0:1 - Żamaletdinow 33'
0:2 - Ignaszewicz (k.) 89'

Piast Gliwice: Szmatuła (46' Rusov) - Mraz (46' Bukata), Hebert, Pietrowski, Korun (64' Sapała), Mokwa (64' Sedlar), Zivec (46' Szeliga), Vranjes (64' Gojko), Murawski, Badia (64' Moskwik), Papadopulos (79' Flis).

CSKA Moskwa: Czepczugow - Ignaszewicz, Wasin (60' Nababkin), A. Bieriezuckij, Wernbloom, Żiwko, Gołowin, Gordiuszenko (61' Kuczajew, 74' Szczennikow), Fernandes, Czałow, Żamaletdinow (46' Ionow).

Czy Piast Gliwice awansuje do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy?