Sparingowo: GKS Katowice pokonał II-ligowca

W rozegranym w Rybniku-Kamieniu meczu sparingowym GKS Katowice pokonał II-ligowy ROW 1964 Rybnik 2:0. Gole dla GKS-u zdobyli Grzegorz Goncerz i Andreja Prokić.

Łukasz Witczyk
piłkarze GKS-u Katowice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze GKS-u Katowice
Dla GKS-u Katowice był to pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Katowiczanie już w 4. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to Daniela Kajzera pokonał Grzegorz Goncerz. GieKSa utrzymywała przewagę nad II-ligowcem z Rybnika, ale podopiecznym Jerzego Brzęczka brakowało skuteczności, by jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły w zmienionych składach. Nadal przeważał GKS, który w 59. minucie podwyższył prowadzenie. Tym razem gola zdobył Andreja Prokić. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

ROW 1964 Rybnik - GKS Katowice 0:2 (0:1)
0:1 - Grzegorz Goncerz 4'
0:2 - Andreja Prokić 59'

ROW 1964 Rybnik:

I połowa: Daniel Kajzer - Dawid Gojny, Tomasz Balul, Dawid Bober, Witold Cichy, Paweł Jaroszewski, Szymon Jary, Sebastian Musiolik, Przemysław Brychlik, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

II połowa: Kacper Rosa - Szymon Popiela, Bartłomiej Polok, Piotr Dudzik, Sebastian Siwek, Damian Gorzawski, Dawid Kalisz, Marek Gładkowski, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

GKS Katowice:

I połowa: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Oliver Praznovsky, Damian Garbacik, Rafał Górecki, Daniel Kramarczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler, Grzegorz Goncerz, Przemysław Grosiak, Mikołaj Lebedyński.

II połowa: Maciej Wierzbicki - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Damian Garbacik, Dawid Abramowicz, Szymon Małecki, Łukasz Pielorz, Krzysztof Wołkowicz, Tomasz Foszmańczyk, Kamil Jóźwiak, Andreja Prokić.

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?