Holandia: Ajax Amsterdam na zwycięskiej ścieżce

W niedzielnym meczu 19. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał na wyjeździe FC Utrecht 1:0. To drugie z rzędu zwycięstwo rywala Legii Warszawa po zimowej przerwie.

Maciej Kmita
PAP/EPA / ERWIN SPEK
Wicemistrzowie Holandii długo bili głową w mur i nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę rywala. Dopiero w 83. minucie Davida Jensena pokonał znajdujący się w ostatnich tygodniach w wysokiej formie Lasse Schoene. To czwarty ligowy gol reprezentanta Danii w bieżącym sezonie, a jego dorobek uzupełniają cztery asysty. 30-latek mógł zdobyć bramkę już wcześniej, ale w 61. minucie zmarnował rzut karny.

Ajax nie potrafił wygrać żadnego z czterech ostatnich meczów 2016 roku, ale po zimowej przerwie wszedł na wysokie obroty. Przed tygodniem zespól Petera Bosza pokonał 3:1 PEC Zwolle. Ajax ma na koncie 43 punkty i jest wiceliderem Eredivisie. Do przewodzącego stawce Feyenoordu Rotterdam ma pięć "oczek" straty.

Pierwszy mecz 1/16 finału Ligi Europy pomiędzy Legią a Ajaksem odbędzie się 16 lutego o godz. 21:05 w Warszawie. Rewanż zostanie rozegrany 23 lutego o godz. 19.00 w Amsterdamie.

FC Utrecht - Ajax Amsterdam 0:1 (0:0)
0:1 - Schoene 83'