Serie A: godzina Karola Linettego w przegranym meczu Sampdorii Genua

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Karol Linetty (z lewej)
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Karol Linetty (z lewej)

Sampdoria Genua przegrała 0:1 na stadionie Atalanty Bergamo. Godzinę na boisku spędził Karol Linetty, natomiast Bartosz Bereszyński wrócił na ławkę rezerwowych.

W poprzednim meczu Pucharu Włoch zagrali jednocześnie Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Były obrońca Legii Warszawa nie spisał się dobrze w debiucie, więc nie dał trenerowi argumentów, by zadomowić się w jedenastce. Przeciwko Atalancie Bergamo wybiegł jedynie Linetty i grał godzinę aż został zmieniony przez Luisa Muriela.

W tym momencie Sampdoria przegrywała 0:1. Rzut karny dla Atalanty wywalczył w 54. minucie Andrea Petagna, a wykorzystał go Alejandro Gomez. Po golu zaatakować musiała Sampdoria, ale robiła to zbyt nerwowo, więc kolejne sytuacje stwarzała rewelacja Serie A. Remo Freuler miał przed oczami niemal całą bramkę w 64. minucie, ale nie trafił do niej i zostawił przed Sampdorią uchylone drzwi.

Obecni na murawie partnerzy Linettego nie potrafili jednak wyrównać i wskutek porażki Sampdoria spadła w tabeli Serie A na 16. lokatę. Atalanta jest dwa punkty za 4. w tabeli Lazio Rzym, które w niedzielę przegrało 0:2 z Juventusem Turyn.

Atalanta Bergamo - Sampdoria Genua 1:0 (0:0) 1:0 - Alejandro Gomez (k.) 55'

Atalanta: Etrit Berisha – Alessandro Bastoni, Mattia Caldara, Andrea Masiello – Leonardo Spinazzola, Remo Freuler, Filippo Melegoni (46' Alberto Grassi), Andrea Conti (60' Ervin Zukanović) – Alejandro Gomez (88' Rafael Toloi), Jasmin Kurtić – Andrea Petagna.

Sampdoria: Christian Puggioni – Pedro Pereira, Matias Silvestre, Milan Skriniar, Daniel Pavlović – Karol Linetty (58' Luis Muriel), Lucas Torreira, Dennis Praet (50' Filip Djuricić) – Bruno Fernandes (83' Ante Budimir) – Patrik Schick, Fabio Quagliarella.

Żółte kartki: Kurtić (Atalanta) oraz Pereira, Djuricić, Skiriniar (Sampdoria).

Sędzia: Nicola Rizzoli.

Czy Atalanta Bergamo zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?