Bundesliga: wygrana Bayeru Leverkusen, 90 minut Pawła Olkowskiego

W niedzielę rozegrano dwa spotkania 17. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen pokonał Herthę Berlin 3:1, a 1.FSV Mainz bezbramkowo zremisowało z 1.FC Koeln.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / EPA/MAJA HITIJ

Bayer Leverkusen ma za sobą nieudaną rundę jesienną i Aptekarze nie ukrywają, że szybko chcą odrobić straty i dołączyć do ligowej czołówki. Bayer pewnie pokonał wyżej notowaną Herthę Berlin, a prowadzenie objął już w 12. minucie, kiedy to Omer Toprak najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał bramkarza rywali.

Gospodarze prowadzenie podwyższyli w 36. minucie. Wówczas to sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką jednego z berlińczyków. Jedenastkę na gola pewnie egzekwował Hakan Calhanoglu. Hertha odzyskała nadzieję na korzystny wynik w 44. minucie, kiedy to gola zdobył Valentin Stocker, ale w drugiej połowie nie zdołała doprowadzić do wyrównania. W dodatku w końcówce swojego drugiego gola dla Bayeru zdobył Calhanoglu.

W Moguncji miejscowe 1.FSV Mainz zmierzyło się z 1.FC Koeln. W składzie gości znalazł się Paweł Olkowski, dla którego był to szósty występ w tym sezonie w rozgrywkach Bundesligi. Polak brał aktywny udział w ofensywnych akcjach swojego zespołu. Po jednym z jego podań celny strzał oddał Anthony Modeste, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz gospodarzy.

Ostateczne mecz pomiędzy 1.FSV Mainz i 1.FC Koeln zakończył się bezbramkowym remisem. Goście utrzymali siódmą pozycję tabeli i do miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach tracą trzy "oczka". Z kolei FSV Mainz sklasyfikowane jest na jedenastej pozycji.