Primera Division: Pewne zwycięstwo Barcelony. Kluczowy gracz z kontuzją

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JUAN HERRERO /
PAP/EPA / JUAN HERRERO /

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Eibar 4:0 w ramach 19. kolejki Primera Division. Mistrzowie Hiszpanii zwycięstwo okupili kontuzją Sergio Busquetsa, który boisko opuścił na noszach.

W tym artykule dowiesz się o:

Trener Luis Enrique zdecydował się posadzić na ławce rezerwowych Gerarda Pique, co było sporym zaskoczeniem ze względu na nieobecność pauzującego za kartki Javiera Mascherano. W takiej sytuacji duet stoperów Barcelony tworzyli Samuel Umtiti oraz Jeremy Mathieu.

Na dodatek na samym początku meczu boisko musiał opuścić inny zawodnik z zadaniami defensywnymi - Sergio Busquets. Hiszpan doznał skręcenia więzadeł w prawej kostce i opuścił boisko na noszach.

Eibar starał się wykorzystać zmiany w jedenastce Barcelony i przez pierwsze pół godziny prezentował się z bardzo dobrej strony. Gospodarzom skrzydła podcięła dopiero bramka strzelona przez piłkarza, który zastąpił Busquetsa - Denisa Suareza. Były zawodnik Villarreal popisał się świetnym strzałem z dystansu i w swoim 24. występie w barwach "Dumy Katalonii" zdobył premierowego gola.

Od tego momentu Barca już wyraźnie dominowała. Dwoił się i troił Lionel Messi, który po kapitalnych zagraniach otwierał kolegom drogę do siatki. Problem w tym, że wprost w golkipera strzelił Neymar, a Luis Suarez trafił w słupek. Tuż po przerwie Argentyńczyk pokazał kolegom jak należy wykańczać akcje i sam podwyższył rezultat po bardzo ładnej asyście Luisa Suareza.

Urugwajczyk odpowiedział na trafienie partnera z ataku. Były napastnik Liverpoolu odebrał piłkę na połowie rywala i po pewnym strzale do asysty dołożył bramkę. Dwaj napastnicy Barcelony mają na koncie po 15 goli w rozgrywkach i wyprzedzają kolejnego w klasyfikacji najlepszych strzelców Cristiano Ronaldo już o 3 trafienia.

W samej końcówce strzelecką niemoc w końcu przerwał Neymar. Brazylijczyk dostał piłkę od Aleixa Vidala i po pewnym strzale trafił do siatki w rozgrywkach Primera Division po raz pierwszy od 2 października zeszłego roku!

FC Barcelona wygrała 4:0 i pozostała na trzeciej pozycji ze stratą punktu do Sevilli i 4 do Realu Madryt. "Królewscy" mają jednak do rozegrania jeszcze 1 zaległy mecz.   SD Eibar - FC Barcelona 0:3 (0:1) 0:1 - Denis Suarez 31' 0:2 - Lionel Messi 50' 0:3 - Luis Suarez 68' 0:4 - Neymar 90+1'

SD Eibar: Yoel Rodriguez - Ander Capa (82' Christian Rivere), Mauro dos Santos, Florian Lejeune, Antonio Luna - Gonzalo Escalante, Dani Garcia - Pedro Leon, Adrian Gonzalez (74' Fran Rico), Takashi Inui - Sergi Enrich.

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto (65' Aleix Vidal), Samuel Umtiti, Jeremy Mathieu, Jordi Alba - Ivan Rakitić, Sergio Busquets (10' Denis Suarez), Arda Turan - Lionel Messi, Luis Suarez (78' Paco Alcacer), Neymar.

Żółte kartki: Escalante, Capa, Enrich (Eibar) oraz Turan (Barcelona).

Sędzia: Sanchez Martinez.

Kto zostanie królem strzelców Primera Division w tym sezonie?