Sparingowo: legenda dała Lechii zwycięstwo w meczu z Rumunami

Lechia Gdańsk po bramce zdobytej przez Piotra Wiśniewskiego pokonała rumuński Pandurii Targu Jiu 1:0 w sparingu rozegranym w tureckim Belek. To kolejna wygrana drużyny Piotra Nowaka podczas obozu przygotowawczego.

Michał Gałęzewski
PAP / PAP/Adam Warżawa

Lechia Gdańsk wcześniej wygrała w Belek dwa mecze sparingowe - z Viktorią Berlin i Terekiem Grozny. Piotr Nowak podobnie jak podczas poprzednich spotkań w Turcji, dał szansę szerokiej kadrze swojego zespołu. Gdańszczanie mierzyli się z 11. drużyną rumuńskiej Ligi 1, Pandurii Targu Jiu.

Od początku więcej z gry miał zespół z Lotto Ekstraklasy. Swoje szanse miał przede wszystkim Lukas Haraslin, który ich jednak nie wykorzystał i tuż przed przerwą zastąpił go Michał Mak. Skrzydłowy w drugiej części spotkania był bliski tego, by popisać się asystą.

Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, wracający po wypożyczeniu do Niemiec Mak dośrodkował piłkę w pole karne. Tam czyhał Piotr Wiśniewski, który jednak główkował niecelnie. Piłkarz, który w Lechii gra od sezonu 2004/05 siedem minut później był już skuteczny. Po podaniu Sebastiana Mili strzelił gola dla swojego zespołu.

Lechia Gdańsk - Pandurii Targu Jiu 1:0 (0:0)
1:0 - Wiśniewski 81'

Skład Lechii Gdańsk: Vanja Milinković-Savić (46' Damian Podleśny) - Paweł Stolarski, Steven Vitoria, Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak (46' Denis Perger), Lukas Haraslin (43' Michał Mak), Milos Krasić (46' Michał Chrapek), Joao Nunes (46' Sebastian Mila), Rafał Wolski (46' Piotr Wiśniewski), Flavio Paixao, Marco Paixao (46' Grzegorz Kuświk).

Czy Piotr Wiśniewski powinien dostawać więcej szans od Piotra Nowaka?