Sparingowo: Pogoń pokonała mistrza Rumunii. Piłkarze celowo psuli rzuty karne

Pogoń Szczecin wygrała 3:1 z Astrą Giurgiu pierwszy sparing podczas zgrupowania na Cyprze. Krótko przed przerwą drużyna Kazimierza Moskala zmarnowała celowo jeden rzut karny, a Rumuni dwa.

Piłkarze Pogoni Szczecin Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Piłkarze Pogoni Szczecin
Do zamieszania doprowadził sędzia. Najpierw gwizdnął rzut karny dla Astry Giurgiu za zagranie ręką. Polacy, ale i Rumuni widzieli tę sytuację inaczej, więc najpierw Daniel Niculae podał piłkę Jakubowi Słowikowi, a przy powtórce Cristian Sapunaru strzelił celowo obok bramki. Na podobny gest zdecydował się Adam Frączczak, gdy arbiter podyktował dyskusyjną jedenastkę dla Pogoni Szczecin.

- Zachowanie sędziów nie miało nic wspólnego ze sportem - powiedział po sparingu Jarosław Fojut, obrońca Pogoni.

Po pierwszej połowie był remis w gestach fair-play i kompromisowe 0:0. Silviu Lung Jr, Alexandru Stan, wspomniani Niculae oraz Sapunaru to mocne nazwiska piłkarzy, którzy byli w jedenastce Astry. Mistrz Rumuni szykuje się do dwumeczu z KRC Genk o wejście do najlepszej szesnastki Ligi Europy.

Po przerwie było więcej zmian i cztery gole. Pierwszego zdobyła Astra, a konkretnie Junior Morais płaskim strzałem po rzucie wolnym. Na trafienie Brazylijczyka szczecinianie odpowiedzieli trzema. Na początek Frączczak wyrównał, dobijając strzał Adama Gyurcso.

Przy tym golu otwierające podanie zagrał Kamil Drygas, który z konieczności gra na pozycji rozgrywającego Pogoni. Drugą bramkę pomocnik zdobył sam w 66. minucie, a akcję rozegrał z Seiyą Kitano oraz Mate Cincadze. Wynik na 3:1 ustalił Sebastian Rudol po dośrodkowaniu Lewandowskiego.

Trener Kazimierz Moskal zobaczył w akcji 21 z 25 zawodników, którzy wylecieli na zgrupowanie. Kontuzjowani są Spas Delew oraz Łukasz Zwoliński, a bramkarz Dawid Kudła zagra w następnym meczu z Urałem Jekaterynburg. 90 minut na boisku spędził tylko Jarosław Fojut.

Pogoń Szczecin - Astra Giurgiu 3:1 (0:0)
0:1 - Junior Morais 50'
1:1 - Adam Frączczak 52'
2:1 - Kamil Drygas 65'
3:1 - Sebastian Rudol 83'

Pogoń: Jakub Słowik (68' Adrian Henger) - Cornel Rapa (58' David Niepsuj), Mateusz Matras (81' Robert Obst), Jarosław Fojut, Ricardo Nunes (58' Sebastian Rudol) - Mate Cincadze (68' Sebastian Kowalczyk), Rafał Murawski (58' Mateusz Lewandowski) - Seiya Kitano (77' Gracjan Jaroch), Kamil Drygas (73' Jakub Piotrowski), Adam Gyurcso (84' Dawid Zieliński) - Adam Frączczak (68' Dawid Kort).

Czy Kazimierz Moskal dobrze przygotuje Pogoń Szczecin do drugiej części sezonu?