Sparingowo: Cracovia lepsza od Chińczyków

W trzecim sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia pokonała 3:0 Yanbian Funde FC. Rywal krakowian to 9. zespół minionego sezonu chińskiej ekstraklasy.

Maciej Kmita
Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA.COM.PL

Bramki dla Pasów zdobyli Krzysztof Piątek, Mateusz Szczepaniak i Tomas Vestenicky, którzy strzelili gole także w pierwszym zimowym sparingu z Garbarnią Kraków (5:0). Pierwszy podczas przygotowań zdobył łącznie już trzy bramki.

Co ciekawe, Cracovia prowadziła transmisję na żywo w swoim kanale na YouTube, ale przekaz był udostępniony kibicom tylko do 48. minuty, bowiem Chińczycy zażądali przerwania transmisji, grożąc zejściem z boiska.

W barwach Yanbian Funde FC wystąpił pozyskany na początku stycznia z Wisły Kraków Richard Guzmics.

Czwartym rywalem Cracovii w trakcie przygotowań do rundy wiosennej będzie południowokoreański Ulsan Hyundai FC, z którym Pasy zmierzą się 28 stycznia.

Cracovia - Yanbian Funde FC 3:0 (1:0)
1:0 - Piątek 10'
2:0 - Szczepaniak 70'
3:0 - Vestenicky 78'

Skład Cracovii: Krystian Stępniowski (46' Rafał Dobroliński) - Diego Ferraresso (46' Deleu; 78' Mateusz Jarzynka), Piotr Malarczyk (46' Robert Litauszki), Hubert Wołąkiewicz (46' Piotr Polczak), Tomasz Brzyski (46' Paweł Jaroszyński) - Jakub Wójcicki (46' Mateusz Szczepaniak), Damian Dąbrowski (46' Radosław Kanach), Marcin Budziński (46' Milan Dimun), Hubert Adamczyk (46' Sebastian Steblecki), Jaroslav Mihalik (46' Erik Jendrisek) - Krzysztof Piątek (46' Tomas Vestenicky).

Cracovia awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?