Sparingowo: drugi triumf GKS-u Katowice

GKS Katowice odniósł drugie zwycięstwo w trakcie zimowego okresu przygotowawczego. Wicelider II ligi pokonał w meczu sparingowym Odrę Opole 1:0.

Łukasz Witczyk
Dla GKS-u Katowice był to drugi mecz kontrolny podczas obozu w Rybniku-Kamieniu. We wcześniejszym spotkaniu GieKSa ograła ROW 1964 Rybnik 2:0. W środę katowiczanie wygrali z Odrą Opole po golu zdobytym przez Andreję Prokicia w 72. minucie.

Trener Jerzy Brzęczek, podobnie jak w starciu z rybniczanami, dał zagrać niemal wszystkim zawodnikom przebywającym na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. Z kolei w składzie Odry Opole znalazł się Szymon Skrzypczak, który najprawdopodobniej odejdzie z Górnika Zabrze.

GKS Katowice - Odra Opole 1:0 (0:0)
1:0 - Andreja Prokić 72'

Skład GKS-u Katowice:

I połowa: Mateusz Abramowicz - Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Tomasz Wisio, Dawid Abramowicz - Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Łukasz Zejdler, Grzegorz Goncerz, Przemysław Grosiak  - Mikołaj Lebedyński.

II połowa: Maciej Wierzbicki - Alan Czerwiński, Oliver Praznovsky, Tomasz Wisio, Damian Garbacik - Adrian Frańczak, Sławomir Duda, Łukasz Pielorz, Paweł Szołtys, Krzysztof Wołkowicz - Andreja Prokić.

Czy GKS Katowice awansuje do Lotto Ekstraklasy?