Sparingowo: Piast Gliwice przegrywa z... niemieckim IV-ligowcem i testuje Hiszpana

Nieudanie rozpoczęło się dla Piasta Gliwice zgrupowanie w hiszpańskim Alicante. Po porażce 0:2 z CSKA Moskwa, niebiesko-czerwoni musieli uznać wyższość zespołu z niemieckiej IV ligi.

Sebastian Kordek
PAP / Andrzej Grygiel
Wszakże to tylko sparing, ale wynik idzie w świat. Wicemistrz Polski uległ w Hiszpanii IV-ligowemu niemieckiemu TSV Steinbach 1:2. Radoslav Latal dał szansę gry przede wszystkim zawodnikom drugiego planu i juniorom, których wsparli piłkarze z pierwszego zespołu. Mieszanka ta nie wyszła jednak gliwiczanom na dobre.

Już po trzech minutach było 1:0 dla TSV. Niebiesko-czerwoni przez całe spotkanie nie byli w stanie odwrócić losów meczu, a w końcówce Niemcy trafili jeszcze na 2:0. W 90. minucie gola dla wicemistrzów Polski zdobył Sasa Zivec.

Dla Piasta jest to druga porażka w drugim sparingu podczas zgrupowania w hiszpańskim Alicante. Wcześniej Piastunki uległy 0:2 rosyjskiemu CSKA Moskwa.

Przeciwko TSV Radoslav Latal testował Hiszpana Frana Gonzaleza. 27-latek jest piłkarzem uniwersalnym, który może grać po prawej stronie defensywy, jako stoper, a także w środku pola. Ostatnio zawodnik grał dla tajskiego Pattaya United FC, a wcześniej m.in. Realu Saragossa B czy Herculesie Alicante.

Piast Gliwice - TSV Steinbach 1:2 (0:1)
0:1 - Patrick Dulleck 3'
0:2 - Laurynas Kulikas 87'
1:2 - Sasa Zivec 90'

Skład Piasta Gliwice: Jakub Freitag - Tomasz Mokwa, Edvinas Girdvainis, Fran Gonzalez, Hebert Silva Santos - Igor Sapała (72' Bartosz Sulima), Martin Bukata - Sasa Zivec, Aleksander Sopel (46' Denis Gojko), Marcin Flis (46' Łukasz Krakowczyk) - Paweł Moskwik.

Czy Piast Gliwice zagra w grupie mistrzowskiej?