Puchar Włoch: osłabiony AC Milan nie przestraszył się Juventusu Turyn

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Włoch Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie AC Milan 2:1. Gole dla mistrzów Włoch zdobyli Paulo Dybala i Miralem Pjanić. Dla gości trafił Carlos Bacca.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA

Obie drużyny liczą na kolejne trofea. W grudniu AC Milan pokonał po rzutach karnych Juventus Turyn w meczu o Superpuchar Włoch. Turyńczycy chcieli się zrewanżować za porażkę sprzed miesiąca i od pierwszego gwizdka rzucili się do ataków.

Gospodarze już w 10. minucie objęli prowadzenie. Ze skrzydła dośrodkował Kwadwo Asamoah, piłkę sprytnie przedłużył Juan Cuadrado, który dograł do Paulo Dybali. Ten pewnym strzałem pokonał Gianluigiego Donnarummę.

Szybko strzelony gol pozwolił gospodarzom na cofnięcie się i liczenie na kontrataki. Goście chcieli jak najszybciej odrobić straty, ale byli bezradni w ofensywie. Piłkarze AC Milan nie potrafili znaleźć sposobu na dobrze grającą defensywę mistrzów Włoch. W dodatku w 21. minucie Juventus podwyższył prowadzenie. Tym razem świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Miralem Pjanić. Donnarumma był bez szans na skuteczną interwencję.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Juventus kontrolował wydarzenia na boisku, spokojnie rozgrywał piłkę i liczył na kontrataki. Mecz się zaostrzył, goście z trudem powstrzymywali emocje. Mało brakło, a jeszcze przed przerwą boisko opuściłby Juraj Kucka, który za faul na Mario Mandzukiciu powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę. Skończyło się tylko na słownym upomnieniu.

Po przerwie Milan sprawiał nieco lepsze wrażenie. W 53. minucie goście "wrócili" do meczu. Po pechowej interwencji Samiego Khediry piłkę otrzymał Carlos Bacca i huknął z pierwszej piłki nie do obrony. 60 sekund później nastroje w ekipie gości były już dużo gorsze. Manuel Locatelli brutalnie sfaulował Dybalę, za co otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Grający w dziesiątkę goście nie odpuszczali. Choć to Juventus miał więcej szans, to goście ambitnie się bronili i liczyli na groźną kontrę lub błąd rywali. Świetnie w bramce Milanu spisywał się Donnarumma, który uratował swój zespół przed stratą gola po uderzeniu Pjanicia. Juventus nie dał sobie wyszarpać prowadzenia i wywalczył awans do półfinału Pucharu Włoch.

Juventus Turyn - AC Milan 2:1 (2:0)
1:0 - Paulo Dybala 10'
2:0 - Miralem Pjanić 21'
2:1 - Carlos Bacca 53'

Juventus Turyn: Neto - Barzagli, Bonucci, Rugani, Asamoah - Pjanić, Khedira - Cuadrado, Dybala (67' Sandro), Mandzukić - Higuain.

AC Milan: Donnarumma - Abate (64' Pasalić), Zapata, Romagnoli, Antonelli - Kucka, Locatelli, Bertolacci (90' Honda)- Suso, Bacca (80' Deulofeu), Bonaventura.

Żółte kartki: Dybala, Mandzukić, Bonucci, Sandro (Juventus) oraz Kucka, Locatelli, Antonelli, Zapata (AC Milan).

Czerwona kartka: Locatelli /54' - za drugą żółtą kartkę/ (AC Milan)

Czy Juventus Turyn zdobędzie Puchar Włoch?