Belgia: Łukasz Teodorczyk nadal z bykiem na plecach

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kristof Van Accom / Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk
Newspix / Kristof Van Accom / Na zdjęciu Łukasz Teodorczyk

Tylko Łukasz Teodorczyk zdobył bramkę spośród czołówki klasyfikacji najlepszych strzelców ligi belgijskiej. Polak trafił w spotkaniu z KVC Westerlo (4:2).

Dla Łukasza Teodorczyka był to już gol numer 17 w ligowych rozgrywkach w tym sezonie. Polak w siódmej minucie otrzymał podanie od Youriego Tielemansa, piłki nie sięgnął obrońca i kilku metrów płaskim strzałem pokonał golkipera rywali.

"Teo" natychmiast podbiegł do fanów Anderlechtu i z nimi celebrował kolejne trafienie na belgijskich boiskach. Przez całe spotkanie reprezentant Polski był bardzo aktywny, miał spory udział przy trzecim golu, a boisko opuścił w 64. minucie. Rene Weiler uznał, że Teodorczyk powinien odpocząć przed niedzielnym hitowym spotkaniem ze Standardem Liege.

Żaden inny gracz z czołówki klasyfikacji najlepszych strzelców Jupiler Pro League nie zdobył gola poza Teodorczykiem. Oznacza to, że Polak cały czas będzie grał z bykiem na plecach, co w Belgii podkreśla, że jest na czele najlepszych bombardierów Jupiler Pro League.