Sparingowo: pierwsza wygrana Podbeskidzia Bielsko-Biała

W rozegranym w czwartek meczu sparingowym Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na wyjeździe z MFK Frydek-Mistek 4:1. Dla bielskiego klubu było to pierwsze zwycięstwo w trakcie zimowego okresu przygotowawczego.

Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski

Dla Podbeskidzia Bielsko-Biała był to trzeci mecz sparingowy rozegrany w ramach zimowej Tipsport Ligi, w której udział brały głównie zespoły z Czech i Słowacji. W dwóch poprzednich pojedynkach bielszczanie musieli uznać wyższość MFK Vitkovice (2:4) oraz FK Poprad (1:2). W starciu przeciwko MFK Frydek-Mistek Górale zagrali dużo lepiej niż w poprzednich meczach.

Już w 5. minucie bielszczanie objęli prowadzenie. Po błędzie defensywy rywali piłkę przejął Michał Janota, ale jego strzał obronił golkiper rywali. Przy dobitce Lubosa Kolara był już bezradny. 20 minut później prowadzenie podwyższył inny nowy gracz Podbeskidzia - Peter Sladek. Wtedy to Słowak dobił uderzenie Łukasza Sierpiny.

Po przerwie Górale zdobyli kolejne dwa gole. W 79. minucie rzut karny pewnym strzałem na bramkę zamienił Tomasz Podgórski, a w końcówce bramkę zdobył Szymon Lewicki. MFK Frydek-Mistek odpowiedział tylko jedną bramką.

MFK Frydek-Místek - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:4 (0:2)
0:1 - Kolar 5'
0:2 - Sladek 25'
1:2 - Munyoreve 73'
1:3 - Podgórski (k.) 79'
1:4 - Lewicki 88'

Skład Podbeskidzia Bielsko-Biała: Leszczyński (46' Madejski) - Gumny, Piacek, Magiera (70' Gibas), Jaroch (46' Zakrzewski) - Chmiel (70' Gutowski), Janota (55' Podgórski), Hanzel, Sladek (55' Lewicki), Sierpina - Kolar (55' Demjan).

Czy Podbeskidzie Bielsko-Biała wiosną włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?