Sparingowo: Ruch Chorzów przegrał z węgierskim zespołem

W meczu sparingowym rozgrywanym w hiszpańskim Benicassim Ruch Chorzów 1:2 przegrał z 9. zespołem węgierskiej ekstraklasy Diosgyori VTK. Gola dla Niebieskich zdobył Paweł Oleksy.

Michał Piegza
WP SportoweFakty / Roksana Bibiela
W drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Ruchu Chorzów przegrali z Diosgyori VTK 1:2. Węgrzy prowadzenie objęli w 63. minucie, wykorzystując błąd defensywy Niebieskich. Podopieczni Waldemara Fornalika wyrównali trzy minuty później. Po wrzutce z rogu piłkę z bliska w bramce umieścił Paweł Oleksy. Rywale zespołu z Cichej zwycięskiego gola zdobyli w 74. minucie, kiedy po zespołowej akcji z kilku metrów trafił Soma Novthny.

W składzie Ruchu po raz kolejny zagrał Milen Gamakow, którego chorzowianie mają wypożyczyć z Lechii Gdańsk. Po zmianie stron wystąpił Julien Fernandes, ale jego szansę na pozostanie w zespole są niewielkie.

Kolejne spotkanie sparingowe Ruch zagra w poniedziałek z... Górnikiem Łęczna. Wcześniej drużyna z Lubelszczyzny zmierzy się z piątkowym rywalem Niebieskich.

Ruch Chorzów - Diosgyori VTK 1:2 (0:0)
0:1 - Vela 63'
1:1 - Oleksy 66'
1:2 - Novothny 74'

Skład Ruchu Chorzów:

I połowa: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio - Mazek, Gamakow, Urbańczyk, Lipski, Moneta - Niezgoda.

II połowa: Hrdlicka (51' Miszczuk) - Trojak, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Przybecki, Surma, Fernandes, Walski (80' Bargiel), Nowak (80' Słoma) - Visnakovs.

Żółte kartki: Fernandes, Oleksy (Ruch) oraz Dausvili, Busai (VTK).

Który zespół po sezonie będzie wyżej w tabeli Lotto Ekstraklasy?