Puchar Anglii: Liverpool w rozsypce! Poległ na Anfield z II-ligowcem

Trwa czarna seria Liverpoolu. Po odpadnięciu z Pucharu Ligi Angielskiej, The Reds nie ma już także w Pucharze Anglii, bo w starciu z II-ligowym Wolverhampton Wanderers polegli 1:2 i to w haniebnym stylu.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Juergen Klopp dokonał zmian w składzie, wielu kluczowych zawodników zasiadło na ławce i to był błąd, bo dublerzy całkowicie oblali egzamin, a pierwszy cios przyjęli po zaledwie kilkudziesięciu sekundach gry. Wynik otworzył Richard Stearman, który pokonał Lorisa Kariusa uderzeniem głową po centrze Heldera Costy z rzutu wolnego.

Asystent przy pierwszym trafieniu był gwiazdą sobotniej potyczki. Imponował techniką i robił co chciał, a najlepszym potwierdzeniem był jego rajd z 10. minuty. Portugalczyk przebiegł z piłką pół boiska, minął kilku rywali i dopiero rozpaczliwa interwencja Bena Woodburna sprawiła, że przy próbie strzału skiksował i The Reds uniknęli utraty drugiej bramki.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Tuż przed przerwą Costa miał już na koncie drugą asystę i po jego doskonałym prostopadłym podaniu sytuację sam na sam z Kariusem wykorzystał Andreas Weimann.

0:2 i Liverpool nie wiedział co się dzieje. W przerwie Juergen Klopp wprowadził do gry Philippe Coutinho, lecz nie dało to zbyt wiele. Gospodarze trochę podkręcili tempo, mieli momentami sporą przewagę w polu, lecz szło im jak po grudzie i ostatecznie zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki po tym jak w końcówce - po zgraniu głową Daniela Sturridge'a - z bliska gola zdobył Divock Origi.

18. zespół The Championship zasłużenie pokonał na Anfield Liverpool i to najlepiej obrazuje jak marną dyspozycję pokazali w sobotę miejscowi. Juergen Klopp ma o czym myśleć, bo jego drużyna od początku roku wygląda katastrofalnie. Z siedmiu styczniowych spotkań wygrała zaledwie jedno (powtórzone starcie III rundy Pucharu Anglii z Plymouth Argyle). Kiepski to prognostyk przed wtorkowym hitem Premier League z Chelsea.

Liverpool FC - Wolverhampton Wanderers 1:2 (0:2)
0:1 - Richard Stearman 1'
0:2 - Andreas Weimann 41'
1:2 - Divock Origi 86'

Liverpool FC: Loris Karius - Connor Randall (46' Philippe Coutinho), Joe Gomez, Ragnar Klavan, Alberto Moreno, Oviemuno Ejaria (74' Emre Can), Lucas Leiva, Georginio Wijnaldum, Roberto Firmino (65' Daniel Sturridge), Divock Origi, Ben Woodburn.

Wolverhampton Wanderers: Harry Burgoyne - Conor Coady, Richard Stearman, Kortney Hause, Matt Doherty, Dave Edwards, Lee Evans, Helder Costa (67' Connor Ronan), George Saville, Andreas Weimann (77' Joe Mason), Nouha Dicko (71' Jon Dadi Bodvarsson).

Żółte kartki: Georginio Wijnaldum (Liverpool FC) oraz Richard Stearman, Kortney Hause, Lee Evans (Wolverhampton Wanderers).

Sędzia: Craig Pawson.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy styczniowe wyniki Liverpoolu mogą zachwiać posadą Juergena Kloppa?