Sparingowo: remis Cracovii z Dacią Kiszyniów

W czwartym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Cracovia zremisowała 1:1 z Dacią Kiszyniów. Początkowo Pasy miały się zmierzyć z Zenitem Sankt Petersburg, ale ostatecznie zagrały z 4. zespołem mołdawskiej ekstraklasy.

Maciej Kmita
Newspix / LUKASZ KRAJEWSKI / FOKUSMEDIA.COM.PL
Zenit ostatecznie wybrał sparing z Legią Warszawa, a Cracovia musiała zadowolić się grą z Dacią, przeciwko której według pierwotnego planu miała wystąpić Legia.

Do przerwy Mołdawianie prowadzili 1:0 po golu Georgi Smyrnowa, a w II połowie remis krakowianom uratował Milan Dimun.

Był to czwarty sparing Pasów w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej ekipa Jacka Zielińskiego zremisowała z Garbarnią Kraków (5:5), przegrała z Szachtarem Donieck (0:2) i pokonała Yanbian Funde FC (3:0). 1 lutego Cracovia zmierzy się z SV Ried.

Cracovia - Dacia Kiszyniów 1:1 (0:1)
1:0 - Syrmow 7'
1:1 - Dimun 65'

Skład Cracovii:

I połowa: Krystian Stępniowski - Deleu, Piotr Malarczyk, Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Brzyski - Jakub Wójcicki, Damian Dąbrowski, Miroslav Covilo, Marcin Budziński, 23. Jaroslav Mihalik - Krzysztof Piątek.

II połowa: Rafał Dobroliński - Radosław Kanach (79' Mateusz Jarzynka), Robert Litauszki, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Sebastian Steblecki, Mateusz Cetnarski, Milan Dimun, Tomas Vestenicky, Hubert Adamczyk - Mateusz Szczepaniak.

Cracovia awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?