Sparingowo: Pogoń Szczecin zremisowała z Urałem. Dwa słupki, zero goli

Pogoń Szczecin zremisowała 0:0 z Urałem Jekaterynburg w drugim sparingu podczas zgrupowania na Cyprze. Na boisko wrócił Łukasz Zwoliński i był blisko zdobycia zwycięskiego gola.

PAP / PAP/Marcin Bielecki
Pogoń Szczecin zaczęła sparing w składzie, który może wybiec w meczu ligowym z Piastem Gliwice. Na skrzydle zamiast kontuzjowanego Spasa Delewa wystąpił Seiya Kitano, natomiast rolę ofensywnego pomocnika pełni Kamil Drygas, ponieważ w klubie nie ma obecnie innego, klasowego rozgrywającego.

Podobnie jak w poprzednim spotkaniu z Astrą Giurgiu, pierwsza połowa była bezbramkowa. Na początku Urał Jekaterynburg miał przewagę w posiadaniu piłki, później Pogoń przeprowadziła kilka akcji na jego połowie.

W składzie Urału był Roman Pawluczenko. Napastnik strzelił w przeszłości gola Polakom w barwach reprezentacji Rosji. Przez cztery sezony był zawodnikiem Tottenham Hotspur i zdobył więcej goli w Premier League niż wszyscy Polacy od momentu jej powołania. W sparingu z szczecinianami Pawluczenko trafił w słupek.

Po przerwie trener Kazimierz Moskal desygnował na murawę młodszych podopiecznych, a także Łukasza Zwolińskiego. Piłkarz ten przeszedł zabieg po rundzie jesiennej i trenował indywidualnie na początku okresu przygotowań. Z testów w Danii wrócił do zespołu oraz na boisko Marcin Listkowski.

U Portowców szwankowała skuteczność, w przeciwnym obozie podobnie. Zmienić wynik mogli jeszcze Mateusz Lewandowski, ale wbiegł w bramkarza oraz Rafał Murawski, który spudłował. W 83. minucie wspomniany Zwoliński trafił w słupek i stanęło na kompromisowym 0:0.

Pogoń nie zwyciężyła po raz pierwszy w okresie przygotowań, ale pozostała niepokonana. Zgrupowanie na Cyprze podsumuje meczem z Radem Belgrad.

Pogoń Szczecin - Urał Jekaterynburg 0:0

Pogoń: Jakub Słowik (68' Dawid Kudła) - Cornel Rapa (46' Mateusz Matras), Sebastian Rudol, Jarosław Fojut (46' Mateusz Lewandowski), Ricardo Nunes (46' David Niepsuj) - Mate Cincadze (71' Robert Obst), Rafał Murawski (76' Jakub Piotrowski) - Seiya Kitano (46' Dawid Kort), Kamil Drygas (46' Marcin Listkowski), Adam Gyurcso (46' Łukasz Zwoliński) - Adam Frączczak (46' Sebastian Kowalczyk).

W ten weekend Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United walczą o awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii! Zobacz mecze FA Cup NA ŻYWO w Eleven i Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya, INEA czy Netia.

Czy Pogoń Szczecin potrzebuje transferu nowego napastnika?