Sparingowo: Legia Warszawa bez szans w starciu z Zenitem

Przygotowujący w się Hiszpanii do rundy wiosennej piłkarze Legii Warszawa nie mieli większych szans w starciu z Zenitem Sankt Petersburg. Rosjanie zwyciężyli 2:0 po golach Aleksandra Kokorina.

Michał Piegza
PAP/EPA / EDU BOTELLA
Mecz z Zenitem lepiej rozpoczęli piłkarze Legii, którzy narzucili rywalom swoje warunki gry. Rosjanie długo nie kwapili się do natarcia, a Wojskowi nie potrafili stworzyć sobie okazji do zdobycia gola.

W 28. minucie Zenit objął prowadzenie. Szybka akcja Rosjan, dogranie z lewej strony do Aleksandra Kokorina, który mocnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Zenit na prowadzenie. Po zdobyciu gola Zenit przejął kontrolę nad spotkaniem. Rywale mistrzów Polski byli bliżej podwyższenia prowadzenia, niż Legia doprowadzenia do remisu. W 36. minucie było już 0:2. Kolejna akcja lewą stroną, po dośrodkowaniu, poślizgnął się Michał Pazdan, a do płaskiego dogrania doszedł Kokorin, który mocnym strzałem zdobył bramkę.

Po przerwie Legia starała się grać aktywniej w ofensywie i w 57. minucie powinna zdobyć kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Jodłowiec miał sporo czasu miejsca, ale głową uderzył niecelnie.

W kolejnych minutach Zenit pozwalał Legionistom rozgrywać piłkę, jednak cały czas miał mecz pod kontrolą. W 89. minucie na 3:0 powinien podwyższyć Artiom Dziuba, jednak doskonale zachował w bramce się Arkadiusz Malarz. Podopieczni Jacka Magiery, którzy są dalecy od optymalnej formy, nie potrafili zaskoczyć defensywy Zenita i zasłużenie przegrali.

Legia Warszawa - Zenit Sankt Petersburg 0:2 (0:2)
0:1 - Kokorin 28'
0:2 - Kokorin 36'

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan (46' Łukasz Broź), Maciej Dąbrowski (46' Jakub Czerwiński), Adam Hlousek (62' Dominik Nagy) - Guilherme (46' Michał Kucharczyk), Michał Kopczyński, Tomasz Jodłowiec (74' Bartłomiej Urbański), Waleri Kazaiszwili (74' Michaił Aleksandrow), Miroslav Radović (70' Sebastian Szymański) - Kasper Hamalainen (62' Daniel Chima Chukwu).

Zenit Sankt Petersburg: Jurij Łodygin (46' Jegor Baburin) - Aleksandr Aniukow, Luis Neto, Domenico Criscito, Jurij Żyrkow - Aleksandr Kokorin (64' Danny), Javi Garcia, Paweł Mogilewiec (46' Mauricio), Giuliano (65' Artur Jusupow), Oleg Szatow (82' Danyj Lisowy) - Artiom Dziuba.

Żółte kartki: Dąbrowski (Legia) oraz Mauricio, Criscito (Zenit).

Legia Warszawa wyeliminuje Ajax Amsterdam?