Puchar Anglii: Arsene Wenger na trybunach. Absolutna dominacja Arsenalu

Arsenal pokonał Southampton aż 5:0 (3:0) w meczu czwartej rundy Pucharu Anglii. Hattrickiem popisał się Theo Walcott, a dwa trafienia były dziełem Danny'ego Welbecka.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Julian Finney

Arsene Wenger nie mógł usiąść na ławce rezerwowych. To efekt kary, którą otrzymał w piątek za popchnięcie sędziego technicznego w ostatnim spotkaniu z Burnley FC. Francuz musiał z wysokości trybun obserwować pojedynek, lecz cały czas miał kontakt ze sztabem szkoleniowym.

Arsenal w zmienionym składzie pojawił się na St Mary's Stadium, ale zupełnie inny zespół zobaczyli fani Świętych. Totalnie rezerwowy Southampton został pozbawiony swoich najlepszych piłkarzy i było to widać na murawie.

Pierwsza połowa to absolutna dominacja londyńczyków. Przewaga w posiadaniu piłki przekładała się na sytuacje strzeleckie, a te były wykorzystywane.

Po kwadransie z gola cieszył się Danny Welbeck. Anglik otrzymał podanie od Lucasa Pereza i w efekcie znalazł się sam na sam z bramkarzem. Piękną podcinką zdobył swoją pierwszą bramkę od 265 dni.

Siedem minut później miał na koncie już dublet. Tym razem otrzymał długie podanie od Alexa Oxlade-Chamberlaina, przyjął sobie piłkę prawą nogą, a lewą uderzył obok golkipera.

Kanonierzy nadali atakowali i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli trzeciego gola. Tym razem Welbeck wpadł w pole karne i zagrał na piąty metr, a tu Theo Walcott uprzedził obrońcą i cieszył się ze swojego trafienia.

Tuż po upływie godziny gry z boiska został ściągnięty Welbeck, który dopiero co wraca po kontuzji. Zastąpił go Alexis Sanchez i cztery minuty po wejściu na boisko zaliczył asystę przy golu Walcotta.

Ta sama para wzięła udział przy bramce numer pięć. Ponownie Sanchez zagrał do Walcotta, który precyzyjnym strzałem ustrzelił hattricka i to klubowi, gdzie się wychował.

Więcej bramek nie było i Arsenal wygrał aż 5:0. Kanonierzy byli dużo lepsi od Świętych.

Southampton - Arsenal 0:5 (0:3)
0:1 - Danny Welbeck 15'
0:2 - Danny Welbeck 22'
0:3 - Theo Walcott 35'
0:4 - Theo Walcott 69'
0:5 - Theo Walcott 84'

Southampton: Lewis - Martina, Gardoş, Stephens, McQueen - Hoejbjerg, Clasie, Reed - Sims, Long (64' Redmond), Isgrove (64' Tadić).

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mustafi, Holding, Gibbs - Oxlade-Chamberlain, Maitland-Niles - Walcott, Reine-Adelaide (72' Iwobi), Lucas Perez, Welbeck (65' Sanchez).