Mark Lawrenson: Liverpool jest zbyt miły

Mark Lawrenson nie mógł przeboleć porażki z Wolverhampton (1:2) w Pucharze Anglii. Były piłkarz Liverpoolu uważa, że ten zespół "jest zbyt miły".

Karol Borawski
PAP/EPA

Juergen Klopp dokonał dziewięciu zmian w składzie Liverpoolu w porównaniu z poprzednimi meczami. Od pierwszego gwizdka na boisku byli tacy piłkarze jak 21-letni Connor Randall, 19-letni Joe Gomez, 19-letni Oviemuno Ejaria czy 17-letni Ben Woodburn.

Grający w Championship zespół wykorzystał okazję i do przerwy prowadził dwoma bramkami. Gospodarzy stać było jedynie na honorowe trafienie, gola w 86 minucie zdobył Divock Origi. W efekcie ekipa z Anfield pożegnała się z Pucharem Anglii.

Mark Lawrenson, który grał w Liverpoolu w latach 1981-1988, krytycznie wypowiada się o zespole prowadzonym przez Juergena Kloppa. Irlandczyk miał pretensje między innymi do Alberto Moreno, który po meczu poklepał po plecach Heldera Costę, autora dwóch asyst.

- Moreno podszedł i poklepał Costę po plecach. Co się tu wyprawia? Zostaliście pokonani przez zespół z Championship! Ten zespół jest zbyt miły - skonstatował były piłkarz Liverpoolu.

Ekipa z Anfield ma serię trzech domowych porażek z rzędu (2:3 ze Swansea City, 0:1 z Southampton z Pucharze Ligi, 1:2 z Wolverhampton z Pucharze Anglii).

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Liverpool zakończy sezon w pierwszej trójce?