Serie A: passa Interu Mediolan trwa. Nie zawiódł w starciu z outsiderem

Piłkarze Interu Mediolan pokonali 3:0 Pescarą Calcio w 22. kolejce Serie A. Ich passa zwycięstw trwa od dziewięciu meczów, a outsider ligi nie wygrał od dwudziestu.

Radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan
Inter Mediolan śrubuje najdłuższą obecnie serię zwycięstw we Włoszech. Mecz na swoim stadionie, z outsiderem Serie A, był idealną okazją, by delektować się swoją passą. Szczególnie ważna była pierwsza bramka, po której Pescara Calcio nie mogła już kurczowo bronić wyniku. Inter wyprowadził na prowadzenie Danilo D'Ambrosio w 23. minucie.

Obrońca pognał w pole karne przyjezdnych i strzelił z bliska do bramki po dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Chwilę wcześniej piłka znalazła się w bramce Interu po niepewnej interwencji Samira Handanovicia, ale wówczas sędzia asystent zasygnalizował spalonego. Poirytowani tym faktem piłkarze Pescara Calcio nie ustawili się dobrze w obronie.

Następne sytuacje podbramkowe stwarzał Inter Mediolan. Roberto Gagliardini nieznacznie chybił, a Joao Mario nadział się na interwencję Albano Bizzariego. Pomocnik zdążył poprawić się zanim sędzia zarządził przerwę. W 43. minucie Joao Mario strzelił na 2:0 po kapitalnym podaniu Ivana Perisicia.

Przed drugą połową nie było roszad personalnych, później długo nie zmieniał się również wynik. Pescara Calcio nie miała już nic do stracenia, więc spróbowała zaatakować. Byłoby ciekawie, gdyby w 59. minucie Jean-Christophe Bahebeck zdobył gola kontaktowego zamiast trafić w poprzeczkę.

W 71. minucie trener Interu dokonał pierwszej roszady, wprowadzając Edera za Perisicia, a zmiennik wbiegł na boisko z dużym apetytem na zdobycie gola. Po dwóch minutach trafił do bramki po podaniu Mauro Icardiego. Była to ósma w sezonie asysta Argentyńczyka, który zarazem jest liderem klasyfikacji strzelców.

Inter Mediolan - Pescara Calcio 3:0 (2:0)
1:0 - Danilo D'Ambrosio 23'
2:0 - Joao Mario 43'
3:0 - Eder 73'

Inter: Samir Handanović – Danilo D'Ambrosio (85' Davide Santon), Gary Medel, Miranda, Yuto Nagatomo – Roberto Gagliardini, Marcelo Brozović – Antonio Candreva (76' Gabriel), Joao Mario, Ivan Perisić (71' Eder) – Mauro Icardi.

Pescara: Albano Bizzarri – Francesco Zampano, Guglielmo Stendardo (55' Alessandro Crescenzi), Andrea Coda, Cristiano Biraghi – Valerio Verre, Alessandro Bruno, Ledian Memushaj – Grigoris Kastanos (82' Andres Cubas), Ahmad Benali – Jean-Cristophe Bahebeck (75' Alberto Cerri).

Żółte kartki: Nagatono (Inter) oraz Biraghi (Inter).

Sędzia: Giampaolo Calvarese.