Sparingowa sobota: Sandecja gorsza od III-ligowca, fatalny rewanż Motoru Lublin

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz, GKS-u Katowice i Olimpii Grudziądz przegrali niespodziewanie sparing z przedstawicielem III ligi. Zdecydowanie lepiej spisała się Polonia Warszawa, która pokonała 7:0 Motor Lublin.

Sandecja Nowy Sącz nie grała składem rezerwowym, ani przesadnie odmłodzonym, więc powinna poradzić sobie z Podhalem Nowy Targ. Do przerwy co prawda prowadziła dzięki bramce Macieja Korzyma, ale w drugiej połowie straciła dwa gole. W barwach Sandecji zaprezentował się Solomon Okoronkwo, były zawodnik Herthy Berlin. Z przedstawicielem III ligi przegrał również GKS Katowice. Na koniec zgrupowania w Rybniku-Kamieniu został pokonany 1:2 przez GKS 1962 Jastrzębie, który w obecnym sezonie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Polonia Warszawa zwyciężyła 7:0 z Motorem Lublin, z którym pół roku temu rywalizowała w barażu o awans na szczebel centralny. Drużyna Marcina Sasala miała ochotę za rewanż, ale skończyło się jeszcze gorzej niż wówczas. Dwa gole dla stołecznego zespołu zdobył po przerwie Mateusz Małek.

Pierwszą porażkę w okresie przygotowań poniosła Olimpia Grudziądz, którą poskromiła 2:1 Wda Świecie. Kilka godzin później bramkostrzelna drużyna Jacka Paszulewicza poprawiła sobie humor i pokonała 5:1 Chemika Bydgoszcz. Spośród klubów grających na zapleczu Lotto Ekstraklasy okazałe postrzelało ponadto Zagłębie Sosnowiec, które pokonało 4:1 Odrę Opole. Beniaminek II ligi przegrał natomiast po raz trzeci z rzędu i stracił przez 270 minut 10 goli.

Polonia Bytom - Sarmacja Będzin 1:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Sandecja Nowy Sącz zakończy sezon w górnej połowie I ligi?