Puchar Anglii: Manchester United rozbił II-ligowca

Manchester United wygrał z Wigan Athletic 4:0 w meczu IV rundy Pucharu Anglii, ale do momentu strzelenia pierwszej bramki strasznie się męczył z drużyną z The Championship.

Bartosz Zimkowski
Getty Images
Pierwsza połowa okazałaby się wielkim rozczarowaniem dla Manchesteru United, gdyby nie gol Marouane'a Fellainiego tuż przed przerwą.

Jednak zanim się to stało, to Czerwone Diabły przeżywały katusze. Drużyna Wigan Athletic, która będzie miała olbrzymi problem, żeby utrzymać się w The Championship, postawiła bardzo trudne warunki gospodarzom.

Sporo błędów w środku boiska robił Bastian Schweinsteiger. Niemiec pierwszy raz w tym sezonie pojawił się w podstawowym składzie Man Utd, ale miał bardzo nerwowy początek spotkania.

Jednak to były reprezentant Niemiec zaliczył asystę w 44. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Marouane Fellaini miał obok siebie o głowę niższego rywala, z łatwością przepchnął go i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Na 2:0 Manchester United podwyższył w 57. minucie i była to niemal kopia z pierwszej odsłony. Anthony Martial dośrodkował na czwarty metr, gdzie Chris Smalling wygrał pojedynek powietrzny i głową wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze nie zamierzali zadowalać się dwoma bramkami i nadal atakowali. Przyniosło to skutek w 74. minucie, gdy Martial popędził z kontrą i wystawił piłkę jak na tacy do Henricha Mchitarjana, który z trzech metrów tylko dołożył nogę.

9 minut przed końcem Czerwone Diabły cieszyły się z czwartego trafienia. Po rzucie rożnym futbolówka została zgrana na czwarty metr, gdzie Bastian Schweinsteiger w akrobatyczny sposób pokonał bramkarza.

Chwilę wcześniej na boisku zameldował się Joel Pereira, młody bramkarz Man Utd, któremu po prostu dał szansę debiutu Jose Mourinho.

Wynik nie uległ już zmianie i Czerwone Diabły zwyciężyły 4:0.

Manchester United - Wigan Athletic 4:0 (1:0)
1:0 - Marouane Fellaini 44'
2:0 - Chris Smalling 57'
3:0 - Henrich Mchitarjan 74'
4:0 - Bastian Schweinsteiger 81'

Man Utd: Romero (80' Pereira) - Fosu-Mensah (68' Tuanzebe), Smalling, Rojo, Shaw - Fellaini (70' Herrera), Schweinsteiger - Mchitarjan, Mata, Martial - Rooney.

Wigan: Haugaard - Connolly, Buxton, Burn, Warnock - Power, Morsy, MacDonald (76' Browne), Perkins (59' Wildschut), Jacobs - Grigg (71' Tunnicliffe).

Żółte kartki: Burn (Wigan).

Sędzia: Neil Swarbrick.

***

W innym niedzielnym meczu piątoligowe  Sutton United sensacyjnie pokonało zespół z The Championship - Leeds United 1:0.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)