Primera Division: Real Madryt umocnił się na pozycji lidera. Kolejny gol Ronaldo

Real Madryt pokonał na własnym boisku Real Sociedad 3:0. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a wykorzystali remisy Barcelony i Atletico oraz porażkę Sevilli i umocnili się na pozycji lidera Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA
Po wpadkach Barcelony, Sevilli i Atletico przewagę nad najgroźniejszymi rywalami mógł powiększyć Real Madryt. Warunek był jeden - zwycięstwo na własnym boisku z piątym Realem Sociedad. W grze "Królewskich" był widoczny brak kilku kontuzjowanych graczy, a także zniżka formy liderów z Cristiano Ronaldo na czele.

Portugalczyk przez większość czasu był zupełnie poza grą, ale w 38. minucie świetnie wypatrzył wychodzącego Mateo Kovacicia, który zdobył swojego premierowego gola w tym sezonie.

Po zmianie stron Chorwat odwdzięczył się Ronaldo - zagrał prostopadłą piłkę w pole karne, a najlepszy gracz globu po sprytnej podcince podwyższył rezultat. Dla popularnego CR7 był to 13. gol w tym sezonie i do lidera Luisa Suareza traci obecnie 4 bramki.

Walczący o Ligę Mistrzów Real Sociedad nie potrafił poważnie zagrozić bramce gospodarzy, a na dodatek na kwadrans przed końcem drugą żółtą kartkę obejrzał ich stoper - Inigo Martinez. "Królewscy" wykorzystali grę w przewadze i w końcówce z bramki cieszył się Alvaro Morata, który skutecznie wykończył dośrodkowanie Lucasa Vazqueza. Hiszpan wszedł na boisko za zupełnie niewidocznego Karima Benzemę i znów udowodnił, że na tę chwilę jest w dużo lepszej formie niż francuski napastnik.

Real Madryt wygrał 3:0 i ma 4 punkty przewagi nad Barceloną oraz Sevillą. Co więcej, "Królewskich" czeka jeszcze zaległy mecz przeciwko Valencii.

***

Po trzech remisach z rzędu wygrał Athletic Bilbao. Baskowie mieli spore problemy w konfrontacji ze Sportingiem Gijon i po pierwszej słabej połowie przegrywali 0:1 po golu Duje Copa z rzutu karnego. Po przerwie gospodarze zaprezentowali się już z lepszej strony. Szybko do wyrównania doprowadził Iker Muniain, a gola na wagę zwycięstwa z "jedenastki" zdobył Aritz Aduriz.

Athletic Bilbao - Sporting Gijon 2:1 (0:1)
0:1 - Duje Cop (k.) 27'
1:1 - Iker Muniain 50'
2:1 - Aritz Aduriz (k.) 71'

Real Madryt - Real Sociedad 3:0 (1:0)
1:0 - Mateo Kovacić 38'
2:0 - Cristiano Ronaldo 51'
3:0 - Alvaro Morata 82'

Real Madryt: Keylor Navas - Danilo, Raphael Varane, Sergio Ramos, Nacho - Mateo Kovacić (77' Isco), Casemiro, Toni Kroos - Lucas Vazquez (84' Marco Asensio), Karim Benzema (66' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo.

Real Sociedad: Geronimo Rulli - Joseba Zaldua, Inigo Martinez, Raul Navas, Kevin Rodrigues - David Zurutuza, Asier Illarramendi, Sergio Canales (77' Esteban Granero) - Juanmi, Willian Jose (57' Carlos Vela), Mikel Oyarzabal (57' Xabi Prieto).

Żółte kartki: Kroos, Vazquez (Real Madryt) oraz Martinez, Rodrigues (Real Sociedad).

Czerwona kartka: Inigo Martinez /74', za drugą żółtą/ (Real Sociedad).