Puchar Francji: 120 minut walki w Marsylii. Payet wrócił do domu

W 1/16 Pucharu Francji Olympique Marsylia wyeliminowała Olympique Lyon. W regulaminowym czasie był remis 1:1 i rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka. Maciej Rybus zagrał pełne 120 minut.

Dominik Polesiński
AFP

10 dni temu obie drużyny grały o punkty w lidze. Zwycięstwo Olympique Lyon 3:1 sugerowało, by to w podopiecznych Bruno Genesio upatrywać faworyta do awansu. Dwa gole zdobył wówczas Alexandre Lacazette, którego jednak we wtorkowy wieczór zabrakło w meczowej kadrze. Brak superstrzelca był odczuwalny.

Wszyscy na Stade Velodrome liczyli na debiut Dimitri Payeta, który po dwóch sezonach gry w Premier League powrócił na stare śmieci do Marsylii. Pomocnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale tego wieczoru dane mu było przywitać się z kibicami. Trener wprowadził go w dogrywce.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze. Gol padł po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Maxime Lopez precyzyjnie dograł na głowę Roda Fanniego, a obrońca skutecznie strącił piłkę. Goście wyrównali w drugiej połowie. Wprowadzony z ławki Nabil Fekir ograł na prawej stronie Rolando i wyłożył futbolówkę przed bramkę. Corentin Tolisso dopełnił formalności.

W regulaminowym czasie rozstrzygnięcia nie było. Te przyniosła grana w bardzo szybkim tempie dogrywka. Awans gospodarzom dał rezerwowy Doria, który atomowym strzałem z kilku metrów uradował Stade Velodrome. Świetną robotę przy golu wykonał asystujący Remy Cabella, który kilka minut wcześniej zmarnował wyborną okazję.

Całe spotkanie w barwach Lyonu rozegrał Maciej Rybus. Polak nie popełnił większych błędów w defensywie i kilkakrotnie pokazał się w akcjach oskrzydlających.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 2:1 po dogrywce (1:0, 0:0)
1:0 - Rod Fanni 25'
1:1 - Corentin Tolisso 64'
2:1 - Doria 109'

Olympique Marsylia: Yohann Pele - Hiroki Sakai, Rod Fanni, Rolando, Patrice Evra (48' Doria), William Vainqueur, Morgan Sanson (74' Andre-Franck Zambo Anguissa), Maxime Lopez, Florian Thauvin (94' Dimitri Payet), Remy Cabella, Bafetimbi Gomis.

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva, Emanuel Mammana, Jeremy Morel, Maciej Rybus, Lucas Tousart, Corentin Tolisso, Sergi Darder (104' Maxime Gonalons), Rachid Ghezzal (61' Memphis Depay), Maxwel Cornet, Mathieu Valbuena (60' Nabil Fekir).

Żółte kartki: Sakai, Fanni, Rolando, Cabella (Marsylia) oraz Tousart, da Silva, Darder, Rybus (Lyon).

Sędzia: Amaury Delerue.

Czy powrót do Marsylii to dobra decyzja Dimitri Payeta?