Raport z kadry: Adam Nawałka nie może spać spokojnie

Adam Nawałka ma powody do niepokoju. Na początku 2017 roku kilku podstawowych piłkarzy reprezentacji Polski ma spore problemy w klubach. W miniony weekend tylko 10 kadrowiczów wybiegło na boiska od pierwszego gwizdka. Zobacz szczegółowy raport.

Maciej Kmita
Pod lupę wzięliśmy 31 zawodników, których Adam Nawałka powoływał na jesienne mecze reprezentacji Polski, a przegląd kadrowiczów zaczynamy tradycyjnie od bramkarzy.

Artur Boruc i Łukasz Fabiański w miniony weekend odpoczywali, ponieważ w Anglii rozgrywano kolejną rundę krajowego pucharu, a ich drużyny odpadły z tych rozgrywek już jesienią.

Tradycyjnie w bramkach swoich zespołów stanęli Łukasz Skorupski i Wojciech Szczęsny, ale obaj weekendu nie zaliczą do udanych. Empoli Skorupskiego uległo 1:4 Crotone, a Roma Szczęsnego przegrała 2:3 z Sampdorią. Dla obu to pierwsze puszczone bramki w 2017 roku. Skorupski skapitulował po 294 minutach bez straty gola, a seria Szczęsnego zatrzymała się na 344 minutach.