Sparingowo: Pogoń Szczecin podsumowała zgrupowanie zwycięstwem

Pogoń Szczecin zwyciężyła 2:1 z Radem Belgrad na koniec zgrupowania na Cyprze. Gola zdobył Marcin Listkowski, który wrócił do zespołu po testach w Danii.

Podczas zgrupowania Pogoń Szczecin wygrała z Astrą Giurgiu, zremisowała z Urałem Jekaterynburg, a na koniec pokonała Rad Belgrad, który zastąpił w planie przygotowań Portowców inny klub ze stolicy Serbii - Crvenę Zvezdę.

Po pierwszej połowie Pogoń prowadziła 1:0 dzięki bramce Adama Frączczaka. "Szczeciński Piszczek" jest najlepszym strzelcem zespołu w trwającym sezonie. Biorąc pod uwagę mecze ligowe i pucharowe zdobył 10 goli. Niedawno przyznał, że dopiero wchodzi w rytm, ale również w okresie przygotowań strzela najczęściej. Bramkarza Radu pokonał po podaniu Jarosława Fojuta w 42. minucie.

Podobnie jak w poprzednich meczach Kazimierz Moskal rozpoczął silną jedenastką, która po niewielkich korektach, zagra z Piastem Gliwice w Lotto Ekstraklasie. Później wymienił wszystkich zawodników.

Jeden ze zmienników Marcin Listkowski zdobył gola na 2:0 po akcji z udziałem Seiyi Kitano oraz Mateusza Matrasa. Listkowski wrócił do zespołu po testach w FC Nordsjaelland i realne, że w rundzie wiosennej będzie dostawać więcej szans od trenera.

W 80. minucie Rad Belgrad odpowiedział golem kontaktowym, po którym nie zdążył wyrównać. To Pogoń dopisała sobie trzecie zwycięstwo w okresie przygotowań, a po powrocie do Szczecina zagra jeszcze kontrolnie z Kotwicą Kołobrzeg.

Pogoń Szczecin - Rad Belgrad 2:1 (1:0) 1:0 - Adam Frączczak 42' 2:0 - Marcin Listkowski 54' 2:1 - zawodnik nieznany 85'

Pogoń: Jakub Słowik (65' Adrian Henger) - Cornel Rapa (57' David Niepsuj), Sebastian Rudol, Jarosław Fojut (65' Dawid Kort), Ricardo Nunes (80' Dawid Zieliński) - Rafał Murawski (57' Mate Cincadze), Mateusz Matras (70' Jakub Piotrowski) - Marcin Listkowski (65' Sebastian Kowalczyk), Kamil Drygas (70' Robert Obst), Adam Frączczak (77' Gracjan Jaroch) - Łukasz Zwoliński (46' Seiya Kitano).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Pogoń Szczecin rozwija się pod wodzą trenera Kazimierza Moskala?