Premier League: świetny wynik nowej drużyny Kamila Grosickiego w meczu z Manchesterem United

Hull City sprawiało niemałą niespodziankę w meczu 22. kolejki Premier League. Na Old Trafford bezbramkowo zremisowało z Manchesterem United, a na trybunach usiadł Kamil Grosicki.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Julian Finney
Kamil Grosicki w nocy został zawodnikiem Hull City i dlatego z Manchesterem United nie zagrał. Usiadł za to na trybunach i pierwszy raz na żywo oglądał poczynania swojego nowego zespołu.

Tygrysy w pierwszej części spotkania nie imponowały w ofensywie, ale za to w defensywie spisywały się praktycznie bez zarzutu. Gospodarze stworzyli sobie tak naprawdę tylko jedną sytuację. Piłkę w polu karnym otrzymał Paul Pogba i oddał silny strzał z 13 metrów, który sparował na korner Eldin Jakupović. To była doskonała interwencja golkipera Tygrysów.

Manchester United grał słabo, wolno, brakowało wymienności pozycji i czystych okazji strzeleckich.

Nic dziwnego, że już w przerwie Jose Mourinho dokonał zmiany. Za defensywnie grającego Michaela Carricka wpuścił bardziej kreatywnego Wayne'a Rooneya.

Wciąż jednak kulała ofensywna gra Manchesteru United, a im bliżej końca spotkania, tym Hull bardziej cofało się w okolice własnego pola karnego. Gdy w 66. minucie Andrea Ranocchia zameldował się na murawie, było już pewne, że Tygrysy zamierzają grać piątką w obronie i skupią się tylko na defensywie.

Jednak to one były o włos od strzelenia zwycięskiej bramki. W 86. minucie piłka trafiła w pole karne do Lazara Markovicia, który oddał techniczny strzał. David de Gea nawet nie drgnął, a futbolówka uderzyła w słupek.

Pojedynek zakończył się bezbramkowym remisem, co Hull City może uznać za spory sukces. Dzięki temu Tygrysy awansowały na 19. miejsce. Man Utd jest szósty i ma cztery punkty straty do Manchesteru City.

Manchester United - Hull City 0:0

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones (55' Smalling), Rojo, Blind - Herrera, Carrick (46' Rooney), Pogba - Mchitarjan (62' Mata), Ibrahimović, Rashford.

Hull City: Jakupović - Tymon (66' Ranocchia), Dawson, Maguire, Robertson - Meyler, Huddlestone - Marković, Evandro (72' Elabdellaoui), Clucas - Niasse (69' Hernandez).

Żółte kartki: Rooney (Man Ut) oraz Huddlestone, Niasse, Meyler (Hull).

Sędzia: Mike Jones.

***

W innym meczu rozgrywanym o tej samej porze Stoke City zremisowało z Evertonem 1:1. Warto zaznaczyć, że setną bramkę na boiskach Premier League ustrzelił Peter Crouch.

Stoke City - Everton 1:1 (1:1)
1:0 - Peter Crouch 7'
1:1 - Ryan Shawcross (sam.) 39'

Czy Hull City utrzyma się w Premier League?