Szkocja: przypomniał się Krystian Nowak - premierowy gol polskiego obrońcy

W środowym meczu 23. kolejki Scottish Premier League z Glasgow Rangers (4:1) swojego premierowego gola w barwach Heart of Midlothian strzelił Krystian Nowak.

Maciej Kmita
PAP / Darek Delmanowicz / PAP / Darek Delmanowicz
Polak posłał piłkę do siatki rywali w 4. minucie gry. Po krótko rozegranym rzucie wolnym znany z występów w Cracovii Andraz Struna dośrodkował w pole karne gości, a Krystian Nowak pokonał Wesleya Foderinghama uderzeniem głową.

Nowak przebywał na boisku do 71. minuty, ale tym razem zagrał na środku obrony, a nie jako defensywny pomocnik, jak w czterech wcześniejszych występach.

23-latek jest zawodnikiem Hearts od 8 sierpnia, ale na debiut w barwach szkockiego klubu czekał aż do 23 grudnia, czyli dokładnie 137 dni. Od tego czasu ma jednak pewne miejsce w wyjściowym składzie.

W Polsce Nowak występował w barwach Widzewa Łódź i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski, ale Marcin Dorna po raz ostatni skorzystał z jego usług w listopadzie 2015 roku.

Po pokonaniu beniaminka zespół Polaka ma na koncie 33 punkty i zajmuje 4. miejsce w tabeli szkockiej ekstraklasy.

Heart of Midlothian - Glasgow Rangers 4:1 (1:1)
1:0 - Nowak 4'
1:1 - Hyndman 36'
2:1 - Walker 49'
3:1 - Cowie 54'
4:1 - Walker 63'

Czy Krystian Nowak wróci do młodzieżowej reprezentacji Polski?