Puchar Francji: Pewne zwycięstwo i awans Paris Saint-Germain

W meczu 1/16 finału Pucharu Francji Stade Rennes przegrało 0:4 z Paris Saint-Germain. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Julian Draxler. Zwycięstwo paryżan było pewne i zasłużone.

Artur Długosz
PAP/EPA
Już przed środowym spotkaniem było wiadomo, że na boisku nie pojawi się ani jeden Polak. Dla Grzegorza Krychowiaka zabrakło miejsca w kadrze meczowej Paris Saint-Germain, a Kamil Grosicki odszedł z Stade Rennes do Hull City w ostatnim dniu styczniowego okna transferowego.

Początek spotkania był dość wyrównany, chociaż od pierwszych minut częściej przy piłce byli zawodnicy PSG. Co prawda gospodarze swoją szansę mieli w 8. minucie, lecz z rzutu wolnego przestrzelił Giovanni Sio.

W zespole z Paryża aktywny był Lucas Moura, który swoimi wejściami ze skrzydła stwarzał zagrożenie pod bramką Stade Rennes. Przewaga PSG udokumentowana została w 27. minucie. Po podaniu z głębi pola Thiago Motty Julian Draxler świetnie przyjął piłkę i efektowną "podcinką" nad bramkarzem skierował ją do bramki.

Gospodarze, poza jedną akcją Wesley'a Saida, nie potrafili zbytnio zagrozić bramce swojego rywala. Zawodnicy Stade Rennes kilka minut przed przerwą stracili też drugiego gola. Paryżanie wyprowadzili szybką kontrę. Po dośrodkowaniu Hatema Ben Arfy akcję zamknął Lucas Moura i spokojnie skierował piłkę do bramki.

Po zmianie stron Paris Saint-Germain kontrolowało wydarzenia na boisku i nie dopuszczało do zagrożenia pod własną bramką. W 55. minucie powinno być nawet 3:0 dla gości, ale Christopher Nkunku nie wykorzystał idealnej okazji.

Gospodarze przebudzili się po około godzinie gry. Sygnał do ataku dał Giovanni Sio, który oddał ładny strzał zza pola karnego. Stojący w bramce PSG Alphonse Areola interweniował jednak pewnie zarówno przy tym, jak i przy kolejnych uderzeniach zawodników Stade Rennes. Zapędy gospodarzy w 68. minucie ostudził Julian Draxler, który oddał celny i mocny strzał z 18 metrów. W tym momencie paryżanie prowadzili już 3:0 i stało się jasne, że nikt nie odbierze im zwycięstwa. W 90. minucie wynik spotkania ustalił Hatem Ben Arfa.

Drużyna Paris Saint Germain odniosła pewne zwycięstwo i zasłużenie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Francji.

Stade Rennes - Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)
0:1 - Julian Draxler 27'
0:2 - Lucas Moura 38'
0:3 - Julian Draxler 68'
0:4 - Hatem Ben Arfa 90'

Stade Rennes: Benoit Costil - Dimitri Kevin Cavare, Pedro Mendes, Joris Gnagnon, Afonso Figueiredo, Adrien Hunou, Sanjin Prcić, Clement Chantome (73' Benjamin Andre), Adama Diakhaby (73' James Edward Lea Siliki), Wesley Said, Giovanni Sio (66' Aldo Kalulu).

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Maxwell, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Serge Aurier, Christopher Nkunku, Thiago Motta (70' Blaise Matuidi), Adrien Rabiot, Lucas Moura (77' Goncalo Guedes), Julian Draxler (69' Javier Pastore), Hatem Ben Arfa.

Żółte kartki: Dimitri Kevin Cavare, Pedro Mendes (Stade Rennes) oraz Hatem Ben Arfa (Paris Saint-Germain).