Sparingowo: Górnik Zabrze rozbił czeskiego II-ligowca

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel /
PAP / Andrzej Grygiel /

W rozegranym w Ustroniu meczu sparingowym Górnik Zabrze pokonał II-ligowy czeski FC Opawa 3:0. Gole dla śląskiego klubu zdobyli Igor Angulo, David Ledecky oraz Adam Danch.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla Górnika Zabrze było to drugie w okresie przygotowawczym zwycięstwo w meczu sparingowym. Zabrzanie wcześniej pokonali słowacki MFK Zemplin Michalovce (1:0), a także musieli uznać wyższość Banika Ostrawa (1:3) oraz FC Zlin (0:1). W starciu z FC Opawa zabrzanie byli stroną dominującą, co potwierdzili strzeleniem trzech bramek.

Z dobrej strony pokazali się napastnicy Górnika. W 23. minucie 14-krotnych mistrzów Polski na prowadzenie wyprowadził Igor Angulo, a chwilę później gola dla zabrzan zdobył David Ledecky. Ci piłkarze w rundzie jesiennej byli najskuteczniejszymi zawodnikami Górnika.

Po przerwie wynik spotkania ustalił Adam Danch, który minął jednego z obrońców rywali i strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza. W składzie Górnika znaleźli się testowani Dani Suarez oraz Meik Karwot. Decyzja o ich ewentualnym pozyskaniu ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni.

Górnik Zabrze - FC Opawa 3:0 (2:0) 1:0 - Igor Angulo 23' 2:0 - David Ledecky 26' 3:0 - Adam Danch 50'

Skład Górnika Zabrze: Wojciech Pawłowski (46' Tomasz Loska) - Adam Danch (80' Michał Teichman), Bartosz Kopacz, Dani Suarez (58' Meik Karwot), Rafał Kosznik, Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Denis Janco (86' Filip Żagiel), Rafał Kurzawa, Igor Angulo (88' Bartosz Pikul), David Ledecky (83' Andrzej Trubeha).

Czy wiosną Górnik Zabrze włączy się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy?