Holandia: Piotr Parzyszek ciągle strzela! 15. gol Polaka

15. gola w sezonie zdobył Piotr Parzyszek. Jego De Graafschap uległo 1:4 w piątkowym meczu 23. kolejki holenderskiej II ligi z VVV Venlo. Polak jest wiceliderem strzelców Jupiler League.

Maciej Kmita
Piotr Parzyszek / Piotr Parzyszek
Tym razem Piotr Parzyszek strzelił honorowego gola w starciu z liderem tabeli. Polak posłał piłkę do siatki Venlo w 79. minucie, zmniejszając rozmiary porażki swojego zespołu.

To już 15. bramka w 23. ligowym występie Parzyszka w bieżącym sezonie. Dorobek Polaka uzupełniają dwie asysty. Były młodzieżowy reprezentant Polski jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Eerste Divisie. Liderem strzeleckiej klasyfikacji holenderskiej II ligi jest Tom Boere z FC Oss, który zdobył 24 bramki.

Po 23 kolejkach De Graafschap ma na koncie 18 punktów i zajmuje 18. miejsce w ligowej tabeli. Zawodnikiem zespołu z Doetinchem jest także Filip Bednarek. Obaj Polacy w piątkowym meczu rozegrali pełne 90 minut.

VVV Venlo - De Graafschap 4:1 (2:0)
1:0 - van Crooij 5'
2:0 - Janssen 34'
3:0 - Leemans (k.) 52'
4:0 - Opoku 55'
4:1 - Parzyszek 79'

Piotr Parzyszek zostanie królem strzelców Eerste Divisie?