Jack Rodwell przerwał fatalną passę

Sunderland pokonał w sobotnim meczu Crystal Palace 4:0. Dla Jacka Rodwella było to pierwsze spotkanie od 1370 dni, w którym wyszedł w pierwszym składzie i które jednocześnie zakończyło się wygraną jego zespołu.

Karol Borawski
Jack Rodwell (Sunderland) podczas meczu z West Ham United Newspix / ZUMAPRESS.com / Jack Rodwell (Sunderland) podczas meczu z West Ham United

25-letni zawodnik Sunderlandu nie mógł dobrze wspominać spotkań, w których grał od pierwszej minuty. W sobotę zakończył fatalną serię.

Rodwell zaczął sobotni mecz z Crystal Palace w pierwszym składzie. W końcu mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Piłkarz czekał na ten moment trzy lata, osiem miesięcy i 29 dni.

Po raz ostatni cieszył się z wygranej (jako zawodnik wyjściowego składu) jeszcze w barwach Manchesteru City. Na niechlubną serię złożyło się 39 meczów, z czego 37 w barwach Sunderlandu.

Po meczu na Selhurst Park Anglik nie ma jedynie powodów do radości. Rodwell doznał kontuzji i w 52 minucie opuścił boisko.

Po 24 kolejkach Premier League Sunderland z 19 punktami zamyka tabelę.

Czy Sunderland utrzyma się w Premier League?